4 września 2018

Polska będzie wielka pod jednym warunkiem – musi podążyć za Wolą Bożą. Nowy numer „Polonia Christiana”

Polska będzie wielka, JEŻELI będzie posłuszna woli Pana. Taką obietnicę przekazał sam Jezus Chrystus za pośrednictwem św. Faustyny Kowalskiej. O szansach na tą realną, prawdziwą Niepodległość przeczytamy w najnowszym numerze „Polonia Christiana”.

 

Tematem najnowszego numeru dwumiesięcznika jest niepodległość, której setną rocznicę odzyskania świętujemy w tym roku. Warto jednak się zastanowić, czy do tej pory, mieliśmy do czynienia z tą prawdziwą, obiecaną niepodległością, w której Polska jest nie tylko krajem pełnym dobrobytu, ale i moralnym wzorem dla innych narodów?

 

Czy stać nas jako naród na taką – to znaczy prawdziwą – Niepodległość? Czy też wolimy pozostać trzeciorzędnym krajem i narodem na wymarciu, który dostaje ochłapy ze stołu możnych tego świata, bawi się podrzuconymi przez nich błyskotkami, zdany na ich łaskę i niełaskę, i w oczekiwaniu na swój tragiczny finał spełnia rolę posłusznej zabawki? – pyta Sławomir Skiba.

 

Krystian Kratiuk koncentruje się na podstawach: po co w ogóle nam Polska? Czy dzisiaj pojęcie narodu, patriotyzmu, poświęcenia, ojczyzny ma jeszcze jakieś znaczenie? Czy chociaż raz zastanowiliśmy się nad tą kwestią? O dziwo, na te pytania już wieki temu odpowiedzieli nasi wrogowie, a także wrogowie Kościoła – te same odpowiedzi znajdziemy w najnowszym numerze „Polonia Christiana”.

 

Dlaczego właściwą rocznicę odzyskania niepodległości powinniśmy obchodzić 7 października, czym była Rada Regencyjna i dlaczego zniknęła z podręczników do historii, oraz dlaczego Józef Piłsudski 11 listopada przyjechał praktycznie „na gotowe”? Powyższe kwestie w charakterystycznym dla siebie stylu wyjaśnia Jerzy Wolak.

 

„Polacy jako ofiary Hitlera są z punktu widzenia religii Holokaustu wyjątkowo niewygodni. Walczyliśmy z Hitlerem do upadłego, byliśmy przez hitlerowców mordowani na masową skalę, pomagaliśmy innym i zabijaliśmy tych, którzy ich zdradzali, a do tego byliśmy katolikami. Nic się nie zgadza!” – o tym, dlaczego prawdziwa historia walki Polaków podczas II wojny światowej jest niewygodna z perspektywy żydowskiej narracji historycznej, tłumaczy Paweł Lisicki w rozmowie z Tomaszem Kolankiem.

 

Biskup Atanazy Schneider: „Kościół na Ziemi musi być kościołem walczącym!” Życie chrześcijanina to faktycznie bojowanie, na dodatek z siłami ciemności. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału – pisze święty Paweł – lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich (Ef 6, 12).

 

Te, jak i wiele innych wartościowych tekstów znajdziemy w najnowszym – 64. numerze „Polonia Christiana”, który jest do nabycia w dobrych kioskach i salonach prasowych.

 

Zachęcamy także do zamawiania i prenumeraty najnowszego numeru pisma w tradycyjnej drukowanej formie na stronach Księgarni Polonia Christiana oraz – po obniżonej cenie – w formie ebooka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

 

 

PR

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie