7 czerwca 2021

Polska „pandemicznym prymusem”? Dzieci w wieku 12-15 chorują na COVID rzadko, albo wcale, więc… rząd chce je wyszczepić

(Fot. Pixabay)

W poniedziałek wystartowały zapisy dzieci w wieku 12-15 lat na szczepienia przeciw Covid-19.  Jak poinformował szef KPRM pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk, szczepienia dla osób w wieku 12-15 lat będą odbywały się na tych samych zasadach, co dla młodzieży w wieku 16-18 lat.

Z informacji przekazanych przez rządzących wynika, że dzieci w wieku 12-15 lat w okresie wakacyjnym będzie można szczepić w powszechnych i populacyjnych punktach szczepień, a od września również w szkołach.

Według rządowych danych program szczepień dzieci w wieku 12-15 lat obejmie ponad 2,5 miliona osób. Ostateczną decyzję o zaszczepieniu dziecka podejmą jego rodzice, którzy mogą, ale nie muszą wyrazić zgodę na szczepienie.

Z informacji przekazanych przez KPRM wynika, że w czerwcu w szkołach będzie odbywać się akcja informacyjna na temat szczepień. Między 6 a 10 września zbierane będą formularze medyczne w szkołach. Szczepienia w szkołach mają odbyć się 13-17 września. Jak czytamy na stronie resortu edukacji i nauki, szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych.

Warto w tym miejscu przypomnieć, co na temat szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat mówił dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. W jego ocenie start tychże szczepień to „bardzo dobra decyzja” i to pomimo faktu, że „dzieci wprawdzie rzadko chorują na COVID-19”.

Wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła pod koniec maja. Szczepienie w tej grupie wiekowej rekomendowała również Rada Medyczna przy premierze. Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował we wtorek, że toczą się badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku 7-12 lat. Wyraził nadzieję, że we wrześniu będą wyniki tych badań.

 

Źródło: PolsatNews.pl, PolskieRadio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(20)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy