W ostatnich miesiącach bardzo mocno nasila się antypolska propaganda w obszarze… chłopskim. Netflix zaprezentował kilkuodcinkowy serial „1670”, który przedstawia komediowo życie sarmackiego folwarku – prezentując przy tym los chłopa jako nieledwie piekło. Teraz do kin wchodzi film „Kos”, prezentując w podobnym ujęciu relacje szlachecko-chłopskie – tyle, że już bez komediowego zacięcia.
Odpowiedni grunt przygotowały wcześniej liczne publikacje książkowe: „Ludowa historia Polski” Adama Leszczyńskiego z 2020 roku czy nieco nowsza praca tego samego autora pt. „Obrońcy pańszczyzny”. Jest też Kamila Janickiego „Pańszczyzna. Prawdziwa historia polskiego niewolnictwa” i tegoż „Warcholstwo. Prawdziwa historia polskiej szlachty”. Mamy wreszcie agresywnie promowaną przez lewicową prasę książkę „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak i oczywiście całą masę pomniejszych publikacji gazetowych. Cała ta wielka operacja medialna może wywołać głęboko ojkofobiczne nastroje, zniechęcając Polaków – do polskości.
W związku z tym konieczne jest przypomnieć, jak naprawdę, bez domieszki propagandy, wyglądało życie polskich chłopów. O tym przypominają teksty publikowane w PCh24.pl. Zachęcamy do ich lektury.
Wesprzyj nas już teraz!
Sieroty po Rzeczpospolitej. Prawdziwa historia chłopów i szlachty polskiej
Dlaczego lewica powinna uwielbiać polską szlachtę, choć jej nienawidzi?
Postęp czy regres? Czyli czego możemy zazdrościć pańszczyźnianym chłopom
Komunistyczna wizja Polski POWRACA! Prof. Polit dla PCh24 || Rozmowa PCh24