22 maja 2019

Pomogła tysiącom, może pomóc i Tobie! Poznaj świętą Ritę z Cascii i proś ją o wstawiennictwo

(Joseolgon/commons.wikimedia.org)

22 maja roku 1457 w Cascii (środkowe Włochy) po pobożnym, ale i trudnym życiu zmarła kobieta, którą dziś Kościół czci jako świętą i orędowniczkę w sprawach, które z ludzkiej perspektywy wydają się beznadziejne. Dla Boga nie ma jednak rzeczy niemożliwych, a pośrednictwo świętej Rity pozwoliło tysiącom wiernych dostąpić łaski.

 

Wielu ludzi prosiło świętą Ritę z Cascii o pośrednictwo. Powierzane jej modlitwie sprawy często były trudne, a wręcz beznadziejne, jednak Miłosierny Bóg udzielił modlącym się wypraszanych łask. Świadczą o tym liczne świadectwa, często publikowane m.in. w komentarzach na portalu PCh24.pl.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Polecamy także tekst pt. „Św. Rita wyprosiła mi łaskę”. [ZOBACZ WIĘCEJ]

Pani Kasia, psycholog i teatrolog. Była w połowie ciąży (4,5 mies.), gdy lekarz powiedział jej, że mięsień macicy w miejscu, gdzie miała robione cesarskie rozchodzi się. Tam, gdzie tkanka powinna mieć 2 cm, miała – według badania USG – „ok. 1 mm”. 

Specjaliści ginekologii podkreślają, że to mięsień bardzo wytrzymały, a donoszenie ciąży przy takich wynikach badań jest niezwykle indywidualną sprawą. Lekarz uspakajał. Wyczulił jednak także na najgorszy ze scenariuszy, jaki mógł się wydarzyć: „Może być tak, że macica nie wytrzyma ciśnienia i pęknie. Wtedy będzie potrzebna jak najszybsza interwencja: żeby ratować życie matki. Dziecka prawie na pewno nie da się uratować”.

(…)

Kasia wspomina, że gdy tylko po tej wizycie wsiadła do samochodu, na myśl przyszło jej, by modlić się do św. Rity. Do dziś zastanawia się, dlaczego nie np. do św. Judy Tadeusza, którego znała o wiele lepiej. – Jestem przekonana – chociaż trudno to wyjaśnić racjonalnie – że to była inicjatywa św. Rity – mówi. Razem z mężem Piotrem zadecydowali: modlą się o pomoc przez Jej wstawiennictwo, a jeśli dziecko jest dziewczynką to nazwą ją Ritą. Modlili się też znajomi ze wspólnot, siostry zakonne, księża.

(…)

Modlili się, by dotrwać do 23 tygodnia, kiedy dziecko jest już w stanie przeżyć poza łonem mamy. Potem – o każdy kolejny tydzień – bo im później się urodzi, tym lepiej wykształcone będzie miało organy wewnętrzne i będzie zdrowsze. Równocześnie Kasia była pod stałą kontrolą; korzystała z pomocy w szpitalu.

Pani Kasia donosiła ciążę do terminu. Urodziła na początku listopada 2015. Na początku grudnia ochrzcili dziewczynkę – dając jej imię Rita. Dziś dziewczynka jest radosnym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Kasia i Piotr są przeświadczeni, że to Rita odpowiedziała na zawartą z nią „modlitewną wymianę”.

[WIĘCEJ ŚWIADECTW MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ]

 

Ktoś może jednak zapytać: od kiedy święta Rita jest patronką spraw beznadziejnych? Odpowiedź można znaleźć w tekście pt. „Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych”. [ZOBACZ WIĘCEJ]

 

Św. Rita jest patronką spraw trudnych i beznadziejnych, osób chorych, rannych, poniżanych, problemów małżeńskich i matek. Dlaczego? W swoim życiu miała wiele bolesnych przeżyć. O życiu świętej z Cascii można przeczytać w tekście pt. „Św. Rita z Cascii – patronka spraw beznadziejnych”. [ZOBACZ WIĘCEJ]

 

A jaka była święta Rita? W trudnym życiu pokazała silny charakter oraz ufność Bogu. – Święta Rita w swoim życiu doświadczyła wielu trudnych, dramatycznych sytuacji. I obserwując jej reakcje – w aspekcie psychicznym, duchowym, i pod kątem modeli, jakie stosowała – myślę, że możemy się od niej wiele nauczyć. Rita, mimo bolesnych doświadczeń, nigdy nie stała się cierpiętnicą. To, co trudne wykorzystywała, by efektywne zrealizować swój życiowy cel: świętość – mówiła w rozmowie z PCh24.pl Dorota Niedźwiecka, autorka książki pt. „Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych”. [CAŁY WYWIAD MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ]

 

Kult świętej Rity staje się coraz popularniejszy. Dlaczego? Gdyż w świecie bez nadziei patronka od spraw beznadziejnych jest coraz bardziej potrzebna!

 

„Święta Rita dotychczas nie należała do panteonu świętych szczególnie ważnych dla Polaków. Nie była Polką, może dlatego media do tej pory rzadko interesowały się przywiązaniem tak wielu ludzi do tej świętej żony, matki i zakonnicy. Dlaczego tak mało wiemy o kulcie, który gromadzi setki wiernych, którzy nie mogą pomieścić się nawet na krużgankach wielkiej świątyni, zmuszonych do stania przed kościołem na ulicy i chodniku? – Nigdy się nie zastanawiałem, bo ten kult jak widać nie potrzebuje reklamy – mówi wychodzący ze świątyni [kościoła Świętej Katarzyny w Krakowie, gdzie kult odbiera święta Rita] student matematyki, Marcin. – Można powiedzieć, że ludzie wybrali sobie za patronkę świętą Ritę sami, „głosując” sercem. Może tylko martwić, że aż tak wielu ludzi w ostatnim czasie musi modlić się w sprawach beznadziejnych – dodaje. Ale – z drugiej strony – nadzieja na wstawiennictwo świętej Rity nie zawiodła wielu osób. Osób, które modląc się za przyczyną świętej Rity, obiecują rozszerzać jej kult wśród innych. Wydaje się, że osób takich jest coraz więcej, że coraz więcej z nich zostaje wysłuchanych, a dzięki temu kolejni ludzie dowiadują się o wyjątkowo skutecznej świętej” – pisał Krystian Kratiuk w tekście pt. „Święta Rita – z roku na rok bardziej znana, bo bardziej potrzebna”. [CAŁOŚĆ MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ]

 

To niezwykłe, że osoba z głębi średniowiecza przynosi ludziom bardzo prostą receptę na życie – warto żyć tak, aby przebaczać, aby być wiernym wartościom rodzinnym i warto kochać – mówił o św. Ricie o. Wiesław Dawidowski OSA, prowincjał zakonu augustianów w Polsce, wspominając patronkę spraw beznadziejnych w dniu jej liturgicznego wspomnienia. [ZOBACZ WIĘCEJ]

 

Niezwykłym elementem kultu świętej Rity są róże. „Wystarczy z daleka spojrzeć na otoczenie kościoła św. Katarzyny w Krakowie, by zauważyć, że 22 maja dzieje się tu coś niezwykłego. Świątynię otaczają liczne kwiaciarki, a przechodnie ochoczo kupują róże. Po czym… udają się do kościoła na Mszę św. lub nabożeństwo” [ZOBACZ CAŁY TEKST PT.: „Z różą do świętej Rity. Kościół wspomina niezwykłą orędowniczkę spraw beznadziejnych”].

 

O rozszerzającym się kulcie świętej Rity świadczy ogłoszenie niedawno nowosądeckiego Kościoła Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium Świętej Rity. [ZOBACZ WIĘCEJ]

 

Polecamy również materiał video:

 

 

 

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 191 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram