4 maja 2014

Ulicami Rzymu przeszedł Narodowy Marsz dla Życia. Wzięli w nim udział Polacy, w tym przedstawiciele Instytutu im. ks. Piotra Skargi.

 

Narodowy Marsz dla Życia w Rzymie cieszy się rosnącą popularnością. Trzy lata temu uczestniczyło w nim zaledwie tysiąc osób, a rok później już 40 tys. W tym roku obrońcy życia od poczęcia do naturalnej śmierci również licznie zgromadzili się na ulicach stolicy Włoch, by manifestować swoje przywiązanie do chrześcijańskich wartości.

W tym roku trasa Marszu była też znacznie dłuższa niż poprzednio. Uczestnicy przeszli z Placu Republiki aż na Plac Świętego Piotra, gdzie o godz. 12 wraz z papieżem Franciszkiem odmówili Anioł Pański. Po modlitwie Ojciec święty pozdrowił obrońców życia.

W Marszu szli m.in. kard. Raymond Burke oraz znany historyk Roberto de Mattei.

 

Jak co roku uczestnicy zadbali o to, by jak najdobitniej przypomnieć o tym, jak wielką wartością jest człowiek i jego życie. Zgromadzeni wznosili okrzyki, śpiewali i podskakiwali. Nie zabrakło też transparentów. Tegoroczny marsz przebiegł, jak co roku, w bardzo radosnej i rodzinnej atmosferze.

 

W marszu wzięła udział grupa z Polski w tym także przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

 

PCh24.pl

ged

{galeria}

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie