9 października 2021

Ponad 300 zgłoszeń na policję za odmowę wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym

(fot. Pixabay)

Rzecznik GUS Karolina Banaszek poinformowała, że urzędnicy tej instytucji wystawili do końca września ponad 300 zgłoszeń na policję za odmowę wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym.

Rozpoczęty 1 kwietnia i zakończony 30 września Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 to realizowane raz na 10 lat w niemal każdym kraju na świecie badanie statystyczne. Zakres informacji zbieranych w spisie to m.in. charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, migracje, charakterystyka etniczno-kulturowa, czy… sposób ogrzewania domu/mieszkania.

Jak podkreślają urzędnicy GUS pytania zostały przygotowane zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych, takich jak UE i ONZ.

Wesprzyj nas już teraz!

Odmowa wzięcia udziału w spisie wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł, zaś podanie nieprawdziwych informacji grozi karą do dwóch lat pozbawienia wolności. – W skali całego kraju wystawiliśmy do końca września ponad 300 zgłoszeń na policję za odmowę wzięcia udziału w spisie – poinformowała Karolina Banaszek. O wysokości kary zdecyduje sąd.

Jak przekazała rzecznik GUS, obecnie trwają prace nad opracowaniem zebranych danych. – W skali całego kraju poziom mieszkań, które zostały spisane w Narodowym Spisie Powszechnym wynosi ponad 95 proc., natomiast na informację o liczbie spisanych osób musimy jeszcze poczekać – poinformowała.

Pierwsze wyniki spisu powszechnego zostaną ogłoszone w styczniu 2022 r.

 

Źródło: Interia

TK

 

GADOWSKI i WARZECHA u KARPIELA! O tragedii Zielonego Ładu i spisie powszechnym || Prawy prosty. Plus

Opadły maski! Rachmistrz zadzwoni, żeby nas spisać. Znamy numer! || Prawy Prosty. Przegląd prasy

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez