W 2022 r. w Polsce z bankowości on-line korzystało 56 proc. osób, czyli o 4 proc. mniej niż średnio w UE – zwrócili w czwartek uwagę analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Największymi we Wspólnocie zwolennikami tego typu rozwiązań są Finowie, Duńczyczy i Holendrzy. Co ciekawe, z transakcji mobilnych mniej ochoczo od Polaków korzystają Niemcy.
W ubiegłym roku liczba osób korzystających w Polsce z bankowości on-line sięgnęła 56 proc. Odsetek ten był o 4 proc. niższy niż średnio w Unii Europejskiej (60 proc.) – wyjaśniono.
W pierwszej trójce państw UE, których mieszkańcy najchętniej korzystają z tego typu rozwiązań, znalazły się: Finlandia (95 proc.), Dania (94 proc.) i Holandia (91 proc.). Mniej osób niż w Polsce korzysta natomiast z bankowości on-line w: Grecji, Niemczech, Włoszech, Słowacji, Bułgarii i Rumunii.
Wesprzyj nas już teraz!
Analitycy wyliczyli, że w grupie wiekowej 55-64 lata odsetek użytkowników bankowości internetowej w Polsce wynosi 42 proc., a w grupie 65-74 lata – 22 proc. „W innych krajach UE korzystanie z bankowości on-line jest również najrzadsze wśród najstarszych osób, ale różnice między starszymi a młodszymi nie są tak duże” – stwierdzili. Największy odsetek korzystających z bankowości on-line jest wśród osób w wieku 25-34 lata. W Polsce wynosi on 76 proc. i jest wyższy niż średnia w UE (73 proc.).
PAP
Polacy nie chcą delegalizacji samochodów spalinowych! Podpisz pilny APEL do polskich władz!
Hołownia żąda: KONIEC Z GOTÓWKĄ! Szokujące skutki: wrócą limity na mięso?!