Niemiecki producent samochodów Porsche – celebrując 60 lat modelu Porsche 911 – opublikował na platformie X (dawniej Twitter) reklamę, z której usunięto posąg Chrystusa Króla. Nagranie video w pierwotnej wersji zostało przywrócone po interwencji internautów, którzy wezwali do bojkotu firmy. Przedstawiciele Porsche przeprosili za… „usunięcie” z cokołu postaci Chrystusa Króla.
Pomnik przedstawiający Jezusa Chrystusa w zwycięskiej postawie, jako władcy świata, wznosi się nad lizbońskim wybrzeżem Atlantyku i rzeki Tag. Znajduje się on w Almada, leżącej na południowym brzegu estuarium. Budowla była wzorowana na największym posągu Odkupiciela z Rio de Janeiro, a główną intencją przyświecającą jej wzniesieniu była chęć zawierzenia Portugalii opiece Pana Jezusa.
W sobotę jeden z użytkowników medium społecznościowego zamieścił dwa zdjęcia przedstawiające pomnik Cristo Rey w Lizbonie. Na jednym zdjęciu ukazującym model Porsche 911 w tle znajduje się charakterystyczny pomnik, ale z cokołu usunięto postać Pana Jezusa. Drugie zdjęcie zawierało w tle kompletny posąg widziany z tego samego miejsca, z którego zrobiono zdjęcie samochodu.
Wesprzyj nas już teraz!
Niemiecki producent samochodów przyznał, że pierwotne usunięcie postaci Chrystusa Króla z reklamy „było błędem” i przeprosił za „wszelkie wyrządzone zniewagi”. Porsche usunęło starą reklamę w niedzielę po interwencji oburzonych internautów, którzy wezwali do bojkotu firmy.
Portal Life Site News przypomina, że „próba ukrycia zasadniczo chrześcijańskiego symbolu miała miejsce pod koniec Światowych Dni Młodzieży 2023, które odbywały się w Lizbonie w Portugalii” w ub. tygodniu. Przypomniano, że coroczna tradycja katolickich chrześcijan, ustanowiona jeszcze przez św. Jana Pawła II w 1985 r., w tym roku wywołała wielkie kontrowersje. Wiele osób zakwestionowało przesłanie kierowane do młodzieży przez niektórych przywódców Kościoła. Wskazano, że wydarzenie „wydawało się wspierać proaborcyjną Agendę ONZ 2030”. Zaniepokojenie wywołało również uczestnictwo w ŚDM o. Jamesa Martina wspierającego uroszczenia subkultury LGBT itp. Biskup Strickland twierdził, że Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomagały „zeświecczyć Kościół katolicki, pomniejszyć znaczenie Chrystusa”. Podczas nabożeństwa przeznaczonego dla środowiska mniejszości seksualnych doszło także – z inicjatywy duchownych – do interwencji policji, która usunęła katolików głośno modlących się przed kościołem, by wynagradzać za grzech sodomii.
Źródło: LifeSiteNews.com
AS