Protestanccy rewolucjoniści realizują kolejny pomysł – powierzenie przewodnictwa wspólnocie wiernych parze homoseksualnych kobiet. Wyboru dokonało zgromadzenie Calvary Baptist Church, czyli wspólnoty, która należy do Konfederacji Baptystów w Stanach Zjednoczonych. Para lesbijek, które po zalegalizowaniu przez Sąd Najwyższy w 2014 roku homomałżeństw, szczyci się posiadaniem aktu „małżeństwa”, obejmie przewodnictwo po… kobiecie, jako że od 2003 roku funkcję tę sprawowała pastor Amy Butler.
Po wyświęceniu kobiet i powierzeniu im różnych tradycyjnie zarezerwowanych dla mężczyzn funkcji kościelnych, postępowi Baptyści w sercu stolicy USA przeszli do etapu testowania kolejnych rażąco niezgodnych z Pismem Świętych rozwiązań. Lesbijska para na czele wspólnoty wyznaniowej, która ma dzielić się obowiązkami przewodniczącego to swoiste novum na rewolucyjnym pejzażu Ameryki.
Wesprzyj nas już teraz!
Sally Sarratt i Maria Swearingen zostały zaprezentowane członkom wspólnoty w niedzielę 8 stycznia 2017 r. w Waszyngtonie. Rzecznik prasowa liczącej 155 lat wspólnoty z podekscytowaniem przekazała mediom, iż wspólnota zyskała najlepsze przewodnictwo na świecie. Podczas prezentacji obie „pastorki” szeroko opowiadały o swoim gorszącym związku i o drodze do zawarcia homomałżeństwa, jaką z trudem miały przebrnąć. Sarratt mówiła także, iż zna osoby, które kiedyś musiały dokonywać „wyboru własnej identyfikacji seksualnej kosztem życia w wierze”. Jej zdaniem, po decyzji Sądu Najwyższego z 2014 roku sytuacja się zmieniła z korzyścią dla osób homoseksualnych.
Wyboru jak dotąd nie skomentowali przedstawiciele Konfederacji Baptystów w USA. Samo powierzenie przewodnictwa wspólnocie dwóm osobom było już protestancką praktyką, natomiast do tej pory prawdopodobnie nie było jeszcze przypadku, by funkcję tę sprawowała homoseksualna para.
W ciągu ostatnich pięciu lat od wspólnoty Baptystów w Waszyngtonie wielokrotnie odcinała się tzw. Południowa Konwencja Baptystów – największa protestancka organizacja wyznaniowa w Stanach Zjednoczonych skupiająca stanowe konwencje i lokalne zbory baptystyczne głównie w południowej części kraju. Jedną z przyczyn rozłamów między protestantami w Ameryce Północnej jest stosunek do homoseksualizmu.
Źródło: Washington Post, Wnd.com
Tom