17 maja 2023

Poszerzony zakres ochrony życia w Karolinie Północnej. Stanowy parlament odrzucił weto gubernatora z Partii Demokratycznej

(Fot. Twitter/MariaKarenGarci)

Obydwie stanowe izby legislacyjne Karoliny Północnej odrzuciły weto gubernatora Roya Coopera, który próbował zablokować ustawę chroniącą dzieci nienarodzone do 12. tygodnia życia płodowego.

 

„Ustawa o opiece nad kobietami, dziećmi i rodzinami chroniąca nienarodzone dzieci do 12. tygodnia jest teraz prawem w Karolinie Północnej po głosowaniu większością głosów za odrzuceniem weta gubernatora” – informuje portal obrońców życia Life News.

Wesprzyj nas już teraz!

– Północna Karolina, będąca polem bitwy, zrobiła duży krok naprzód w walce o życie. Przeciwstawiając się tyrańskiej taktyce gubernatora Coopera i stając w obronie woli ludzi, Zgromadzenie Ogólne wykazało się wielką odwagą w kwestii życia – skomentowała Marjorie Dannenfelser, prezes organizacji SBA Pro-Life America.

Mieszkańcy Północnej Karoliny odrzucają planową, bolesną, późną aborcję i Amerykanie czują tak samo. Według wielu sondaży, około dwie trzecie Amerykanów chce ograniczyć aborcję co najwyżej do pierwszych trzech miesięcy ciąży. Amerykanie cenią sobie ochronę w łonach matek dzieci, które odczuwają ból, ssą kciuki, mają swą mimikę i uśmiechają się – dodała.

Tami Fitzgerald, dyrektor wykonawczy Koalicji na rzecz Wartości w Północnej Karolinie uważa, że decyzja władz stanu „oznacza początek pierwszego prawdziwego kroku aby stał się on pro-life”. – Obrońcy życia z Północnej Karoliny czekali ponad 50 lat na skrócenie wieku dopuszczalnego zabijania nienarodzonych dzieci. Dzięki temu unieważnieniu weta ustawodawcy odrzucili skrajne, nierozsądne stanowisko gubernatora Coopera dotyczące aborcji bez ograniczeń aż do porodu – stwierdził Fitzgerald.

Jak dodał działacz społeczny, ustawa chroniąca życie gwarantuje równocześnie przeznaczenie 160 milionów dolarów na pomoc matkom w stanie błogosławionym, w tym 75 milionów dolarów na opiekę nad dziećmi, 59 milionów USD na opiekę zastępczą i domy dziecka, 16 mln na zmniejszenie śmiertelności niemowląt i matek oraz 3 miliony dolarów na pomoc matkom kończącym studia.

Prawo Karoliny Północnej zakazywało dotychczas niemal wszystkich tak zwanych aborcji po 20. tygodniu życia dziecka. Nowe przepisy zapewnią więc dalej idącą ochronę dzieci nienarodzonych. Wyjątki w ustawie dotyczą przypadków gwałtu, kazirodztwa lub wad dziecka, a dotychczasowe prawo przewiduje już wyjątek dotyczący ochrony życia matki.

Przepisy ustawy o opiece nad kobietami, dziećmi i rodzinami obejmują między innymi zakaz sprzedaży wysyłkowej pigułek aborcyjnych i wzmocnienie gwarancji świadomej zgody uwzględniającej ryzyko używania pigułek. Nowe prawo wymaga osobistego badania matek chcących zabić swoje dziecko. Ustawa zakazuje też reklamowania nielegalnej sprzedaży pigułek aborcyjnych.

Dzieci żywo urodzone w wyniku nieudanych aborcji mają prawo do takiej samej ochrony prawnej i standardu opieki medycznej, jak każde inne dziecko w tym samym wieku ciążowym.

Ustawa chroni nienarodzone dzieci przed dyskryminacją ze względu na płeć, rasę czy zespół Downa.

Do 12. tygodnia ciąży wszystkie główne narządy są już uformowane, a serce zdążyło już uderzyć ponad 10 milionów razy. Na tym etapie dzieci ssą kciuki i już wykazują preferencje dotyczące używania prawej lub lewej ręki. Uformowane są wyraźne rysy twarzy, rozpoznawalne: nos, policzki, oczy i uszy; rozwijają się zęby a ciało reaguje na dotyk – przypomina Life News.

 

Źródło: LifeNews.com

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 61 777 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram