4 listopada 2020

Powtarza się historia z wakacjami Ryszarda Petru? Paweł Rabiej dostał politycznego kosza

(Rafał Trzaskowski, Paweł Rabiej. Fot. Adam Chelstowski/FORUM)

Najpewniej zagraniczny urlop w czasie ważnych wydarzeń politycznych i społecznych pogrzebał już karierę jednego polityka Nowoczesnej – Ryszarda Petru. Czy jego śladem podąży były już wiceprezydent Warszawy z tejże formacji, Paweł Rabiej? Nie wiadomo. Na razie pewne jest to, że Rafał Trzaskowski podjął decyzję od zdymisjonowaniu swojego współpracownika.

 

Odpowiedzialny w stołecznym Ratuszu za służbę zdrowia wiceprezydent Rabiej wziął urlop w trakcie pandemii. Stało się to bez zgody prezydenta – wynika ze słów Trzaskowskiego. I właśnie dlatego polityk Nowoczesnej pożegnał się z urzędem, a jego obowiązki podzielą między siebie inni kompani byłego kandydata na prezydenta Polski, a sprawami zdrowia zajmie się Renata Kaznowska.

 

Z ustaleń TVN Warszawa wynika, że Paweł Rabiej poszedł na urlop nie składając w tej sprawie ani wniosku do kadr ani nie informując prezydenta miasta – swojego przełożonego. Gdy dziennikarze próbowali skontaktować się z politykiem Nowoczesnej, to najpierw telefon był zajęty, a potem w słuchawce usłyszeli automatyczną sekretarkę w języku angielskim i… greckim.

 

Później Rabiej napisał im SMS wyjaśniając, że urlop stanowi element rekonwalescencji po przejściu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a w kluczowych spotkaniach dotyczących sytuacji epidemicznej uczestniczy poprzez zdalną łączność. W kolejnej wiadomości pisał o osłabieniu organizmu i podatności na kolejne zakażenia. To właśnie dlatego wyjechał na urlop.

 

Cytowany przez TVN Warszawa anonimowy poseł PO skojarzył wyjazd Rabieja z wycieczką Ryszarda Petru na Maderę. Z kolei szef Nowoczesnej (tak, istnieje jeszcze taka partia) Adam Szłapka zażądał od byłego już wiceprezydenta pilnego spotkania i wyjaśnień.

 

Z kolei sam Rabiej przeprosił za zaistniałą sytuację tłumacząc, że jego wniosek u urlop nie został zatwierdzony i popełnił błąd w systemie składania wniosków.

 

 

 

Źródło: rmf24.pl

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie