W ponad stu parafiach archidiecezji poznańskiej odbywają się dziś prelekcje w ramach inicjatywy „Twoje Dziecko – Wielka Sprawa!”. Jej celem jest ukazanie rodzicom zagrożeń związanych z nieodpowiednią edukacją seksualną oraz tzw. edukacją równościową, a także wsparcie ich w procesie wychowania w duchu chrześcijańskich wartości. Akcję honorowym patronatem objął abp Stanisław Gądecki.
Inicjatywę „Twoje Dziecko – Wielka Sprawa!” podjęły Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. W pierwszym jej etapie przeszkolono ponad stu wolontariuszy, którzy 1 lutego wygłoszą prelekcje przybliżające zagrożenia wynikające z edukacji seksualnej, edukacji równościowej i seksualizacji. Każdy z rodziców uczestniczący w prelekcji otrzyma także „Vademecum rodzica” przygotowane przez organizatorów.
Wesprzyj nas już teraz!
Kolejny etap akcji to konferencja „Twoje Dziecko – Wielka Sprawa! Jego szczęście w Twoich rękach”, która odbędzie się 7 lutego w godz. 9.00–15.00 w Sali Parterowej Stadionu Inea przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Do udziału w niej zaproszeni są rodzice, nauczyciele i wychowawcy.
Podczas tego wydarzenia poruszona zostanie tematyka wychowania seksualnego w kontekście wychowania do miłości, problem seksualizacji oraz ideologii gender jako narzędzia wojny cywilizacyjnej. Słowo wstępne wygłosi bp Damian Bryl, a wśród prelegentów znajdą się m.in. prof. Andrzej Urbaniak, o. Karol Meissner i red. Marzena Nykiel. Swoim świadectwem podzieli się także rodzina ze Szwecji.
Na konferencji przedstawiony zostanie również Program Profilaktyki Zintegrowanej Archipelag Skarbów autorstwa dr. Szymona Grzelaka skierowany do młodzieży i zachęcający ją do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii.
Jak zauważa jeden z organizatorów akcji „Twoje Dziecko – Wielka Sprawa!”, Michał Michalski, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, inicjatywa ta nie mówi o rodzicielstwie wyidealizowanym. − Chcemy poprzez nią pokazać, że tacy, jacy jesteśmy, możemy już od dzisiaj pomagać sobie nawzajem, a co najważniejsze, pomagać naszym dzieciom lepiej przeżywać każdy dzień i chronić je przed zagrożeniami, które niesie świat – podkreśla Michalski.
KAI
mat