4 sierpnia 2014

Prawie 40 tys. kart trafiło do dużych rodzin

(fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska / Forum)

Do tej pory 34 767 rodzin złożyło wnioski o 177 082 kart. Karty Dużej Rodziny wydawane są przez ponad 2500 gmin w Polsce, gwarantują zniżki dla rodzin wielodzietnych.

 

– Szacujemy, że do końca roku do rodzin trafi milion Kart Dużej Rodziny – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

 

Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Od 16 czerwca 2014 r. każda rodzina z co najmniej trójką dzieci może w swojej gminie złożyć wniosek o wydanie karty.

 

– Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce projekt, który łączy firmy i instytucje z każdej branży w jednym celu – wsparcia rodziny wielodzietnej. Stworzyliśmy narzędzie, które w realny sposób może obniżyć koszty życia dużych rodzin i udostępnić im usługi, z których do tej pory nie korzystały – mówi Kosiniak-Kamysz. – Nie wyobrażam sobie, aby firma, która uważa się za odpowiedzialną społecznie i poważnie podchodzi do swojej funkcji na polskim rynku nie była partnerem Karty Dużej Rodziny – dodaje.

 

Partnerem Karty Dużej Rodziny może zostać każda firma i instytucja, która zaoferuje zniżki na swoje usługi posiadaczom karty. Aby przystąpić do programu należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.rodzina.gov.pl i przesłać go pod wskazany adres.

 

Źródło: lex.pl

KRaj

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie