22 grudnia 2020

Premier Mateusz Morawiecki: szczepienie przeciwko COVID jest patriotycznym obowiązkiem

(fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)

Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem. Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie da się przerwać łańcucha zakażeń, uruchomić gospodarki bez masowej akcji szczepień – powiedział premier w wywiadzie opublikowanym na łamach „Gazety Polskiej”.

 

Jego zdaniem, możliwie jak najszybsze rozpoczęcie akcji szczepień potrzebne jest nie tylko do powstrzymania rozprzestrzenianie koronawirusa, ale i do przywrócenia normalności. Dlatego, poddanie się szczepieniu premier uznaje w kategoriach „patriotycznego obowiązku”. Co więcej, Mateusz Morawiecki wzywa do szybszej reakcji na arenie międzynarodowej.

 

„Każdy dzień bez szczepień to ludzkie tragedie, ale też ogromne straty dla gospodarki. Kilka dni temu rozmawiałem z szefową Komisji Europejskiej i poruszałem ten temat. Na Radzie Europejskiej mocno apelowałem o to, by nie czekać, lecz działać. Przyspieszyć proces rejestracji szczepionki, rozpocząć szczepienia. Każdy dzień jest na wagę złota, bo oznacza uratowane życia. Cieszę się, że mój głos został wysłuchany i wszystko wskazuje na to, iż uda się dopuścić pierwszą szczepionkę do użytku na terenie Wspólnoty szybciej – zacząć szczepienia jeszcze w tym roku” – powiedział „GP”.

 

Wprowadzone w okresie świątecznym obostrzenia mają w opinii rządu przygotować kraj na zbliżającą się, trzecią falę koronawirusa. W przypadku braku jakichkolwiek działań, wzrastająca liczba zakażeń mogłaby – w opinii rządzących – doprowadzić do załamania służby zdrowia.

 

 „Gdyby założyć, iż ta trzecia fala doprowadzi tylko do pięciokrotnego wzrostu, to mielibyśmy 50 tysięcy chorych każdego dnia. To by oznaczało wyczerpanie możliwości naszego systemu zdrowotnego, jego załamanie. Wtedy nasza czwarta linia obrony, szpitale rezerwowe, mogłaby nie wystarczyć. Wprowadzamy zatem ograniczenia nie po to, by kogoś pognębić czy dla naszego widzimisię, ale dlatego, by uchronić nas wszystkich przed tragedią” – powiedział Morawiecki.

 

Źródło: wgospodarce.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(131)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy