4 czerwca 2020

Premier w Sejmie o… „nowym światowym porządku”

(Fot. TVP Parlament)

Mateusz Morawiecki zaskoczył krytyków globalizmu użytym w czwartkowym wystąpieniu sejmowym sformułowaniem, które dla jednych oznacza element jednej ze „spiskowych teorii dziejów”, zaś dla innych uosabia zagrożenia związane z tworzeniem światowego systemu polityczno-gospodarczo-społecznego o charakterze totalitarnym.

 

 

Szanowny Panie Prezydencie, Pani Marszałek, Wysoka Izbo! Na naszych oczach wykuwa się nowy porządek świata, świata po koronawirusie. Wiemy doskonale, że to, co dzieje się dzisiaj, będzie miało wpływ na Polskę, na Europę za pięć, za dziesięć lat – tak rozpoczął szef rządu swe przemówienie, w którym uzasadniał wniosek o wotum zaufania.

 

Użyte we wstępie sformułowanie „nowy porządek świata” zwróciło uwagę użytkowników mediów społecznościowych. Odpowiada bowiem globalistycznej koncepcji światowego rządu i systemu totalnej kontroli. Teoria „New World Order”, zaliczana przez główny nurt opinii do katalogu teorii spiskowych, przywoływana była w ostatnim czasie z powodu globalnego reżimu sanitarnego, spowodowanego światową ekspansją koronawirusa.

 

 

podlasianka

 

 

rola

 

W ostatnim czasie uwagę krytycy globalizacji i postępującej – w miarę tworzenia kolejnych sprzyjających temu wynalazków nauki i techniki – kontroli społecznej, przypomnieli także utworzenie przez Organizację Narodów Zjednoczonych programu o tej nazwie. Stało się to w roku poprzedniego światowego kryzysu.

 

Na oficjalnej witrynie wspomnianej inicjatywy znajdujemy ulubione frazesy lewicy i globalistów: „Projekt Narodów Zjednoczonych Nowy Światowy Porządek [New World Order] jest globalną inicjatywą wysokiego szczebla założoną w 2008 r. W celu promowania nowego paradygmatu gospodarczego, nowego porządku politycznego, a szerzej – nowego porządku światowego dla ludzkości, który osiąga globalne cele ONZ dotyczące zrównoważonego rozwoju do 2030 r., a szczęście, dobrobyt i wolność każdego życia na Ziemi do 2050 roku”.

 

 

 

Źródła: TVP Parlament, Twitter, unwwo.org

RoM

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie