3 lipca 2021

Prezent z okazji „miesiąca dumy”? Argentyna zapewnia parytety w zatrudnieniu osobom LGBT

(fot. Pixabay)

Argentyński senat przegłosował ustawę zapewniającą parytety w sektorze publicznym osobom należącym do subkultury LGBT; „transseksualistom, transwestytom i transom”.

Za przyjęciem nowego prawa opowiedziało się 55 senatorów. Jeden głosował przeciwko, a sześciu wstrzymało się od głosu. W zeszłym miesiącu ustawę przyjęła niższa izba argentyńskiego parlamentu.

„Ustalono, że w krajowym sektorze publicznym stanowiska kadrowe muszą być zajęte przez transwestytów, transseksualistów i osoby transpłciowe spełniające warunki predyspozycji na stanowisko w proporcji nie mniejszej niż jeden procent wszystkich stanowisk” – czytamy w zapisach ustawy.

Nowe przepisy dotyczą zatrudnienia w urzędach, publicznych placówkach medycznych czy bankach. Również przedstawiciele sektora prywatnego będą zachęcani do wprowadzania podobnych parytetów w swoich przedsiębiorstwach. Podobne przepisy wprowadził już w 2018 r. Urugwaj.

Decyzja argentyńskiego parlamentu wpisuje się w ramy trwającej ojczyźnie papieża rewolucji obyczajowej. W grudniu 2020 roku Argentyna przyjęła skrajnie liberalne prawo zezwalające na dokonanie aborcji na życzenie do 14 tygodnia ciąży. Natomiast w 2012 r. Argentyna jako pierwsze państwo na świecie pozwoliła swoim obywatelom na dokonywanie zmian dotyczących tożsamości płciowej w oficjalnych dokumentach, bez względu na posiadane cechy płciowe i bez konieczności uprzedniego uzyskania odpowiedniego orzeczenia sądowego.

Źródło: dorzeczy.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 143 514 zł cel: 300 000 zł
48%
wybierz kwotę:
Wspieram