21 listopada 2021

Prezes Ordo Iuris o uniewinnieniu Kyle’a Rittenhouse’a: część amerykańskiego sądownictwa nie ugina się przed polityczną poprawnością

(Mecenas Jerzy Kwaśniewski. Fot. Paweł Kula)

Najważniejsze jest to, że został uniewinniony jednogłośnie przez ławę przysięgłych. (…) Wyrok jest wyraźnym znakiem, że część amerykańskiego sądownictwa nie ugina się przed polityczną poprawnością i służy sprawiedliwości – powiedział w rozmowie z portalem RadioMaryja.pl mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris, komentując wyrok sądu w Kenoshy, który uniewinnił 18-letniego Kyle’a Rittenhouse’a od postawionych mu zarzutów zamordowania 2 uczestników skrajnie lewicowych protestów BLM, którzy usiłowali pozbawić go życia.

Wyrok sądu bardzo nie spodobał się prezydentowi Joe Bidenowi i wiceprezydent Kamali Harris, którzy poinformowali o tym w mediach społecznościowych.

Głos zabrał także były prezydent USA, Donald Trump.

O komentarz do sprawy portal RadioMaryja.pl poprosił prezesa Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzego Kwaśniewskiego. – Wyrok jest wyraźnym znakiem, że część amerykańskiego sądownictwa nie ugina się przed polityczną poprawnością i służy sprawiedliwości. Proces już wygenerował potężną reakcję. Widzimy stanowisko Joe Bidena, który w pewnym sensie wezwał do pokojowych protestów. Widzimy stanowisko wiceprezydent Kamali Harris, która już stwierdziła, że będzie to wymagało reformy sądownictwa, żeby miało bardziej społeczną twarz. To odwołanie do społecznej wrażliwości nam w Polsce przypomina dekrety o sądzie w czasie rewolucji bolszewickiej – podkreślił.

Mamy do czynienia z reakcją lewicowej strony rządzącej teraz w USA, która być może wykorzysta orzeczenie do wygenerowania odruchu społecznego i próby ataku na wymiar sprawiedliwości – dodał.

Prokurator Thomas Binger chciał doprowadzić do skazania Kyle’a Rittenhouse’a za wszelką cenę. Dopuścił się nawet komentarzy względem prawa oskarżonego do zachowania milczenia, 5. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Sprawę prowadził szczególny sędzia 75-letni Bruce Schroeder, który od samego początku podkreślał, że nie chce upolitycznienia procesu. Sędzia prowadził proces bardzo ostrożnie, tłumacząc wszystkie zawiłości prawne w ten sposób, aby wokół procesu nie powstały legendy i nikt nie mógł powiedzieć, iż któraś ze stron była faworyzowana lub prześladowana (…). Wyrok jest wyraźnym znakiem, że część amerykańskiego sądownictwa nie ugina się przed polityczną poprawnością i służy sprawiedliwości – podsumował mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

Źródło: RadioMaryja.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram