6 marca 2020

Prezydent Słowacji dotrzymała słowa. Rada Europy zawiadomiona o odrzuceniu Konwencji Stambulskiej

(Sondażowa faworytka Zuzana Čaputová. FOT.Slavomír Frešo/commons.wikimedia.org)

Prezydent Słowacji Zuzana Caputova poinformowała przedstawicieli Rady Europy, że Bratysława nie ratyfikuje tzw. Konwencji Stambulskiej. Decyzja ta jest następstwem głosowania w słowackim parlamencie, w którym zdecydowano o odrzuceniu dokumentu.

 

Głosowanie słowackich parlamentarzystów odbyło się 25 lutego – cztery dni przed wyborami parlamentarnymi. Większość posłów zagłosowała za odrzuceniem kontrowersyjnego dokumentu. Prezydent Czaputova oświadczyła, że uszanuje tę decyzję.

 

Krytycy konwencji podkreślają, że nie zajmuje się ona jedynie zapobieganiem przemocy wobec kobiet, ale wprowadza nową definicję małżeństwa, które w słowackiej konstytucji określone jest jako związek kobiety i mężczyzny. Zwracano uwagę, że dokument zajmuje się również ideologia gender.

 

Konwencję przyjęto w Stambule w 2011 r., a Słowacja należała do państw, które jako pierwsze ją podpisały. Pierwotnie ratyfikacja miała nastąpić w 2013 roku, jednak tak się nie stało.

 

Źródło: Radio Maryja

TK

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

Konwencja Stambulska. Walka z przemocą czy walka z rodziną? Dokument PCh24.pl

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie