Zdaniem profesora Bogdana Chazana sprawa ewentualnej karalności kobiet dopuszczających się aborcji jest mało istotna w perspektywie poszanowania ludzkiego życia, jakie może zostać w Polsce wprowadzone za sprawą projektu Stop Aborcji. Mimo tego nie można jednak przejść nad dzieciobójstwem do porządku dziennego.
Jak zauważył prof. Chazan, Polska w oczach młodych ludzi obecnych tutaj na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie jawi się jako współczesna „ziemia święta”. – Polska jest krajem, który stanowi rzeczywiste oparcie dla ruchów pro-life na całym świecie – ocenił zaangażowany w obronę życia położnik dodając, że cieszy go perspektywa zakazania w naszym kraju aborcji.
Wesprzyj nas już teraz!
– Cieszę się, że w Polsce mamy teraz parlament, który daje nadzieje na wprowadzenie ustawy zabraniającej zabijania dzieci poczętych – powiedział w Telewizji Republika.
– Człowiekowi przed narodzeniem przysługują takie same prawa jak po narodzinach, m.in. prawo do opieki lekarskiej, a nie eliminowania cierpienia razem z człowiekiem – przypomniał prof. Bogdan Chazan komentując również projekt ustawy zakazującej dzieciobójstwa, pod którym podpisało się blisko pół miliona Polaków.
– Często mówi się, że ten projekt zaostrza prawo, ale ja myślę, że przeciwnie, z punktu widzenia dziecka to on właśnie je łagodzi, bo zabrania skazywania dzieci poczętych na śmierć – ocenił ginekolog i położnik.
– Sprawa karności kobiet jest sprawą mało istotną w perspektywie poszanowania życia ludzkiego. Jeśli jesteśmy przekonani, że dziecko to jest istota ludzka która ma ciało i dusze, to nie możemy pozostawiać winnego bez kary, która ma przecież również wymiar edukacyjny. Pamiętajmy, że obecnie większości aborcji na świecie dokonuje się farmakologicznie, a więc sama matka, bez udziału lekarzy, połyka dwie tabletki i w ten sposób zabija swoje dziecko. Trudno, żeby w takiej sytuacji tylko pogłaskać ją po główce i nie zawsze psychologiczne następstwa aborcji są dla niej karą w wystarczający sposób – powiedział prof. Chazan.
Źródło: telewizjarepublika.pl
MWł