5 maja 2021

Prof. Piotrowski, poseł Braun: To nie jest fundusz odbudowy, ale piramida finansowa

To nie jest Fundusz Odbudowy, ale zwykła piramida finansowa. Nie można reagować inaczej, jak tylko wielkim niepokojem o polską suwerenność finansową. Tak o europejskich pieniądzach mówili w Sejmie na konferencji prasowej prof. Mirosław Piotrowski i poseł Grzegorz Braun.

To nie jest żaden Fundusz Odbudowy, ale piramida finansowa podobna do tej, jaką przeżyli frankowicze – tylko w innej walucie, euro. […] Tę piramidę finansową trzeba wprowadzić na warunkach ekstraordynaryjnych. Normalnego siedmioletniego budżetu Unii Europejskiej nie musi zatwierdzać Sejm – powiedział prof. Mirosław Piotrowski.

Jak podkreślił, można było przecież wywalczyć lepszy budżet siedmioletni, taki, w którym Polska otrzymałaby rabat na składkę – podobnie, jak Niemcy, które wywalczyły rabat 26 mld euro.

Wesprzyj nas już teraz!

Głos następnie zabrał poseł Grzegorz Braun. 

– Od ubiegłego roku, kiedy premier Mateusz Morawiecki co innego uzgadniał w Brukseli, a co innego opowiadał tutaj Wysokiej Izbie, wyrażaliśmy rosnący niepokój o polską suwerenność, o suwerenność narodu polskiego we własnej państwie w obliczu projektowanej abdykacji suwerenności podatkowej, finansowej – stwierdził.

Zaapelował następnie o ponadpartyjną solidarność wszystkich patriotów. 

Na konferencji prasowej w większości nie było dziennikarzy ani operatorów, co związane jest z medialnym bojkotem polityków Konfederacji spowodowanym ich odmową noszenia maseczek. 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez