4 czerwca 2025

Prof. Środa: nadchodzi Królestwo Matki Boskiej i żołnierzy wyklętych

(Tomasz Leśniowski, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons)

W osobliwy sposób zwycięstwo Karola Nawrockiego w wyborach prezydenckich skomentowała prof. Magdalena Środa. Etyk znana m.in. z promocji aborcji i propagowania „równości międzygatunkowej” wypowiedziała na głos wszystkie strachy lewicy, a jednocześnie…nadzieje szeroko rozumianego obozu patriotycznego.

Filozof Uniwersytetu Warszawskiego snuje wizję Polski rządzonej przez prezydenta Nawrockiego w przypadku upadku rządu Donalda Tuska. Wpis Środy to kolejny przykład frustracji lewicowo-liberalnych elit po przegranej Rafała Trzaskowskiego.

„Polskę mą widzę ogromną… w ciągu najbliższych lat przybędzie nam kościołów (wraz ze wzrostem „powołań”, bo to znowu intratne będzie), pomników (może już Jarosława?) muzeów i miejsc upamiętnienia „żołnierzy wyklętych”, stadionów a wraz z nimi grup grup kibolskich. Wzrośnie więc atrakcyjność turystyczna Polski, która z europejskiego kraju zamieni się w egzotyczny malowniczy zaścianek – królestwo Matki Boskiej i pana prezydenta. Żyć nie umierać! A swoją drogą jak to się łączy: Matka Boska, „wyklęci”, i kibole??” – napisała prof. Środka na Facebooku.

Wesprzyj nas już teraz!

„Królestwo Matki Bożej”, wzrost liczny powołań i kościołów, godne upamiętnienie narodowych bohaterów…niejeden patriota zapewne uzna taki „zaścianek” za najpiękniejszy dom. Niestety, w dzisiejszych czasach owa wizja wydaje się zbyt optymistyczna. Ale przecież kto zakazał prof. Środzie marzyć?

Źródło: dorzeczy.pl / Facebook.com

PR

Magdalena Środa w szoku. „Straszny kraj, straszni ludzie…”

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 237 015 zł cel: 500 000 zł
47%
wybierz kwotę:
Wspieram