15 stycznia 2021

Prof. Witold Modzelewski: Lockdown to wyniszczanie polskiego sektora gospodarki

(fot. youtube/polskie radio)

Na jak długo lobby szczepionkowe wymusi wydłużanie lockdownu? – zastanawia się prof. Witold Modzelewski. W jego ocenie lockdown w polskim wydaniu likwiduje spolonizowane sektory gospodarki i służy firmom naszych „strategicznych partnerów”, Niemców i Amerykanów.

 

Prof. Witold Modzelewski pochylił się nad kwestią lockdownu na łamach biznesowej gałęzi portalu Interia. Uczony, który obecnie kieruje Instytutem Studiów Podatkowych, w roku 2010 został powołany do Narodowej Rady Rozwoju przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a w cztery lata później został członkiem rady programowej PiS. W swoim artykule ekspert nie zostawia jednak suchej nitki na rządowej polityce lockdownu.

 

Autor nieco prowokacyjnie zadaje pytanie o budżetowe wpływy z podatku akcyzowego w roku 2021. Przy tej okazji poczynił kilka ciekawych uwag na temat natury obecnych ograniczeń. W jego ocenie to, jakie te dochody będą, zależy od tego,na jak długo lobby szczepionkowe wymusi wydłużanie lockdownu”. „Naród w swej większości nie chce się szczepić i jest szantażowany w dość banalny sposób: ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej będą znoszone wraz z rozszerzaniem się populacji ludzi zaszczepionych” – napisał profesor.

 

Według uczonego jest prawdopodobne, że rządowy plan szczepionkowy się nie powiedzie.

„Prawdopodobny plan przymuszania nas lockdownem do masowych szczepień weźmie w łeb, bo podziemie gospodarcze w branżach zakazanych będzie prędzej czy później musiało być zalegalizowane i wyjdzie na powierzchnię partactwo prawne resortu zdrowia nie tylko dotyczące podatku cukrowego, lecz również zakazów prowadzenia działalności w ramach owego lockdownu” – ocenił.

 

Następnie profesor zauważył, że w Polsce lockdown doprowadza w istocie do wyniszczenia polskich firm.

 

„Lockdown w naszym wydaniu likwiduje tylko spolonizowane sektory gospodarki oszczędzając – jak zawsze – firmy naszych dwóch strategicznych partnerów, czyli amerykańskie i niemieckie” – zaznaczył.

 

Według Modzelewskiego jest możliwe, iż lobby rządzące lockdownem „działa od początku na szkod obecnej większości parlamentarnej”; nie byłby zaskoczony, gdyby okazało się, że są w nim „ludzie nie tylko powiązani z producentami szczepionek, lecz również zwykli kodziarze, którzy jeszcze niedawno piętnowali naruszenia praworządności przez rządy PiS”.

 

Profesor uważa, że ponawiane przez opozycję wezwania do rozszerzenia lockdownu oznaczają w istocie apel o „ostateczne wykończenie polskiego sektora w gospodarce”.

 

Źródło: biznes.interia.pl

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(18)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy