13 czerwca 2022

Prof. Włodzimierz Gut: małpia ospa to choroba łatwo roznosząca się w środowiskach homoseksualnych

(źródło: wikimedia.org)

Małpia ospa to choroba łatwo roznosząca się w środowiskach homoseksualnych. W tego typu kontaktach seksualnych częściej dochodzi do uszkodzeń i kontaktu z krwią zakażonego – powiedział w wywiadzie udzielonym serwisowi rp.pl prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.

„Rzeczpospolita” rozmawiała z prof. Gutem o pierwszym przypadku zakażenia wirusem małpiej ospy w Polsce. „Czy mamy się czego bać?”, zapytano. – To zależy kto – odpowiedział wirusolog.

Małpia ospa, choć nie lubię tego określenia, bo jest to wirus obecny wśród małych zwierząt afrykańskich a małpy są jej ofiarami, to choroba łatwo roznosząca się w środowiskach homoseksualnych. W tego typu kontaktach seksualnych częściej dochodzi do uszkodzeń i kontaktu z krwią zakażonego. Ale biorąc pod uwagę to, że część z tych osób jest biseksualna, należy liczyć się z ryzykiem rozniesienia choroby wśród innych grup. Dodam też, że czasami może się przenosić przez pościel lub ubrania – podkreślił rozmówca.

Wesprzyj nas już teraz!

Wirusolog w tym przypadku odradza szczepień przeciwko nowemu patogenowi. – Szczepionka na ospę tzw. krowianka jest nie najlepiej tolerowana przez dorosłych i należy ją podawać w młodym wieku. (…) W Polsce ze szczepień przeciwko ospie zrezygnowano w latach osiemdziesiątych. Ci, którzy zostali zaszczepieni, są odporni na małpią ospę – wyjaśnił.

 

Źródło: rp.pl

TK

 

Specjalnie na „miesiąc dumy gejowskiej”: Medyczne konsekwencje praktyk homoseksualistów [UWAGA! SZOKUJĄCE TREŚCI]

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 261 614 zł cel: 300 000 zł
87%
wybierz kwotę:
Wspieram