7 sierpnia 2022

Prof. Wojciech Roszkowski: współcześni adwokaci barbarzyństwa napędzają klientów klinikom psychiatrycznym

(fot. Pixabay)

„W filmie Brzdąc z Charlie Chaplinem z 1912 roku jego przybrany synek wybija szyby zapewniając mu tym samym pracę jako szklarza. Otóż współcześnie adwokaci barbarzyństwa wydają się, poprzez bzdury, które lansują, napędzać klientów klinikom psychiatrycznym”, pisze na łamach tygodnika „Do Rzeczy” prof. Wojciech Roszkowski.

Jednym rodzajem pacjentów takich klinik będą ludzie walczący z hejtem i nienawiścią, którzy obrzucają swoich oponentów najgorszymi inwektywami, bluzgami i obelgami. Drudzy, to ludzie kwestionujący płeć biologiczną oraz pytający „jak mógł tatuś go spłodzić z drugim tatusiem?”.

Przesada? Absolutnie nie, ponieważ to już się dzieje. Prof. Roszkowski przywołuje przykład maleńkiej, radykalnej grupy „transaktywistów” z Norwegii, którzy oskarżają o przestępstwa z nienawiści wszystkich, którzy twierdzą, że mężczyzna nie może zostać… lesbijką.

Wesprzyj nas już teraz!

To jednak nie wszystko – tego typu organizacje i ich akcje są mocno promowane w mediach społecznościowych przez odpowiednie algorytmy, które mają je przedstawić jako coś normalnego, naturalnego i godnego pochwały. „Na tym polu bitwy nie liczą się racja ani zdrowy rozsądek. Liczy się liczba kliknięć, a raczej polubieni lub hejtów. Tu nie ma dyskusji, tu zajmuje się stanowisko w kategoriach zero-jedynkowych. Myli się przy tym ten, kto sądzi, że działają tu tylko proste liczby kliknięć. Oczywiście mają one robić wrażenie, ale liczby te są wynikiem pracy influencerów”, wyjaśnia historyk.

„Głupkowatość niektórych influencerów odrywa śledzących Internet od rzeczywistości. Świadomie manipuluje się tu emocjami przy pomocy fejków, czyli – innymi słowy – kłamstw, manipulacji cytatami, szyderstwami, a w końcu także epitetami lub obelgami. Ci, którzy te komunikaty mają polubić lub znienawidzić, nie muszą już w ogóle myśleć, tylko kliknąć tak lub nie”, ubolewa autor „Buntu barbarzyńców”.

„Szary człowiek może temu się przeglądać, mówiąc, jak klasyk, nie wiem, nie orientuję się, zarobiony jestem, ale w końcu i w niego trafi jakiś odłamek tej nowoczesności. Nie będzie się chciał wyłączyć z obiegu, a jego dziecko zapragnie wziąć udział w rewolucji swojego pokolenia. Gabinety psychoterapeutów będą miały nowych klientów. Dla ludzi normalnych nadchodzą czasy zwiększonej czujności”, podsumowuje prof. Wojciech Roszkowski.

 

Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 141 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram