22 kwietnia 2017

Profanacja w gdańskim kościele. Bandyci nagrywali obrzydliwy czyn komórkami

(By Txematoledo (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons)

Fekaliami i resztkami ryb chuligani sprofanowali świątynię, wrzucając je do wody święconej, znajdującej się w kruchcie jednego z gdańskich kościołów.

 

Sprawcami tego wstrząsającego aktu profanacji okazało się dwóch 16-letnich chłopców. Policja schwytała bandytów bardzo szybko. Jeden z nich został ujęty na terenie młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

 

Do zdarzenia miało dojść w Niedzielę Palmową, jednak policja dopiero niedawno zdecydowała się poinformować o sprawie. Do profanacji przyznał się jak dotąd jeden z zatrzymanych.

 

Policja twierdzi jednak, iż ma w rękach istotne dowody. Jak się okazało jeden ze sprawców nagrywał całe zdarzenie na komórkę. Policja postawiła im zarzut obrazy uczuć religijnych. Za taki czyn, gdyby byli pełnoletni, mogłyby grozić im dwa lata odsiadki w więzieniu. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie