25 stycznia 2013

Wszczęte zostało śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień i domniemania korupcji w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

 

Prokuratura bada sprawę na wniosek fundacji Lux Veritatis. Sprawa dotyczy wątpliwości przy działaniach jednego z urzędników KRRiT w procesie przyznawania koncesji na multipleks.

 

W czwartek zeznawała w prokuraturze dyrektor finansowy Lux Veritatis Lidia Kochnowicz. – Wykazałam, że dyrektor departamentu koncesyjnego KRRiT Agnieszka O. nie miała podstaw prawnych, aby wzywać wnioskodawcę, spółkę STAVKA, do uzupełnienia wniosku w zakresie dokumentów finansowych, oraz że wystąpiła o uzupełnienie dokumentów, o których istnieniu wiedzieć nie powinna. Przyjęcie tych dokumentów przez KRRiT pozwoliło następnie Krajowej Radzie uznać, że „wnioskodawca spełnił kryteria finansowe” i przydzielić spółce STAVKA koncesję na MUX-1 – powiedziała.

 

Śledztwo dotyczy spółki Stavka, którą dyrektor Ogrodowczyk wezwała w specjalnym piśmie do złożenia korzystnej dla spółki dokumentów, mimo, że we wniosku wstępnym nie zobowiązała się ona do ich przedłożenia.

 

Wątpliwości budzi fakt, iż Ogrodowczyk wezwała Stavkę do złożenia konkretnych dodatkowych dokumentów (promesy bankowej i dokumentu o posiadaniu zabezpieczenia kredytu) pismem z 31 marca 2011 r. Dokładnie te właśnie dokumenty spółka Stavka miała otrzymać z banku… 31 marca 2011 r.

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie