Ukazał się najnowszy raport Global Burden of Disease Study poświęcony największym wyzwaniom medycznym na świecie. Wyniki raportu opublikowało czasopismo medyczne „The Lancet.” Zwrócono w nim uwagę, że w 2010 r. z powodu biegunki zmarło aż 1.4 mln osób na świecie. Dotyka ona głównie dzieci. Chociaż jest to jedno z największych wyzwań, agendy ONZ nie poświęcają tej kwestii należytej uwagi, koncentrując się na konieczności upowszechnienia antykoncepcji i aborcji, aby zapobiegać rzekomo wysokiej umieralności okołoporodowej.
W raporcie czytamy, że biegunka jest główną przyczyną śmierci na świecie, która w sposób szczególny dotyka dzieci – z jej powodu zmarło już prawie 1,5 mln osób. Dla porównania z powodu powikłań po aborcji zmarło ponad 37 tys. ludzi.
Wesprzyj nas już teraz!
Wg ekspertów z ONZ większym wyzwaniem jest walka na rzecz ograniczenia liczby zgonów po aborcji niż przeciwdziałanie śmiercionośnej biegunce. Oenzetowskie agencje zawyżają dane dotyczące zgonu z powodu aborcji. Podejmują także starania, by nie były ujawniane dane pochodzące od niezależnych ekspertów. Przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia podjęli na przykład próby, by udaremnić publikację wyników raportu GBD dot. rzeczywistej liczby zgonów okołoporodowych.
Wg raportu GBD w 2010 r. z powodu powikłań okołoporodowych zmarło około 254 tys. matek. Liczba ta – chociaż jest wysoka –wciąż pozostaje niższa niż liczba zgonów z powodu biegunki, czy też z powodu malarii, na którą zmarło 1 mln 240 tys. w 2010 r.
W raporcie GBD zauważono także, że w ekspertyzach Światowej Organizacji Zdrowia rutynowo pomija się wpływ niebezpiecznych praktyk seksualnych na podwyższone ryzyko zachorowania na HIV/AIDS. Wiadomo jednak, że ryzykowane zachowania seksualne np. praktyki homoseksualne skutecznie udaremniają wysiłki podejmowane przez oenzetowską organizację UNAIDS, walczącą z AIDS. Co więcej, jak donosił brytyjski „The Guardian” w listopadzie ubiegłego roku, tylko 5 proc. funduszy z puli pieniędzy przeznaczonych na zwalczanie wirusa HIV w krajach najbardziej dotkniętych tym wirusem, przeznaczono na programy zmiany zachowań seksualnych.
Źródło: c-fam.org., AS.