18 listopada 2017

Prowincjał księży marianów potwierdza: ks. Boniecki głosił antykościelne poglądy. Jest kara

(Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press)

Ks. Adam Boniecki został pozbawiony możliwości swobodnego wypowiadania się w mediach, może jedynie współpracować z redakcją Tygodnika Powszechnego – poinformował KAI rzecznik prowincji zgromadzenia księży marianów.

 

Powodem decyzji prowincjała są sprzeczne z nauczaniem Kościoła wypowiedzi ks. Bonieckiego, m.in. w sprawie samobójstwa oraz mniejszości seksualnych.

 

Ksiądz Adam Boniecki wrócił do aktywności medialnej po 6 latach milczenia. Zakaz wypowiadania się w mediach kapłan otrzymał od ówczesnego prowincjała Księży Marianów. Jego powodem również były wypowiedzi niezgodne z nauczaniem Kościoła.

 

Redaktor-senior „Tygodnika Powszechnego” od kilku tygodni wypowiadał się na wiele tematów społecznych czy politycznych. Komentował między innymi samospalenie w centrum Warszawy, chwaląc postawę Piotra Sz.

 

Publikujemy treść komunikatu przekazanego KAI:

 

Warszawa, 18 listopada 2017 roku

N497/17

 

Komunikat

 

Ze względu na dobro duchowe wiernych i w poczuciu odpowiedzialności za wypowiadane słowa, które w określonych kontekstach tworzonych faktów medialnych wywoływały wśród licznych wiernych dezorientację, m.in. co do nauczania Kościoła odnośnie moralnej oceny samobójstwa (KKK 2280-2282) oraz wprowadziły poważne zamieszanie a nawet zgorszenie, nade wszystko spowodowane opublikowanym 15 listopada 2017 roku wpisem na profilu facebookowym Forum LGBT, jednoznacznie wskazującym na poparcie przez ks. Adama Bonieckiego MIC organizacji tzw. mniejszości seksualnych, których działalność stoi w całkowitej sprzeczności z nauczaniem moralnym Kościoła (por. KKK 2357-2359), w porozumieniu z ks. A. Bonieckim przełożony prowincji wycofał zainteresowanemu przywilej swobodnego wypowiadania się w mediach, pozostawiając jedynie możliwość współpracy z redakcją Tygodnika Powszechnego.

 

Odpowiednie kroki odnośnie karności i dyscypliny mające na celu naprawę tej sytuacji zostały podjęte zgodnie z obowiązującym prawem, przedstawione zainteresowanemu i przez niego przyjęte.

 

Ks. Piotr Kieniewicz MIC

sekretarz prowincji

 

 

Źródło: KAI

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie