22 stycznia 2024

„Prowokacja w historii Polski”. Jan Wernik w Klubie Polonia Christiana w Warszawie

(SKCH)

Klub Polonia Christiana zaprasza do Warszawy na spotkanie z Janem Wernikiem – „Prowokacja w historii Polski”.

TERMIN:

25 stycznia 2024, czwartek, godzina 18.00

Wesprzyj nas już teraz!

MIEJSCE:

DOM LITERATURY – Sala konferencyjna, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, Warszawa

Wstęp wolny!

Jan Wernik, rocznik 1974, z urodzenia i zamiłowania warszawiak (nie warszawianin), zaś z wykształcenia inżynier budownictwa. Wcześniej nauczył się czytać niż pisać, choć z wielką atencją traktuje słowo zarówno te pisane, jak i mówione. Szczególnie ceni sobie beletrystykę historyczną, gdyż uważa, że życie pisze najlepsze scenariusze. Historie które się wydarzyły naprawdę są ciekawsze niż wyobraźnia nawet największego pisarza czy scenarzysty. Niemniej sięga również po fantastykę i powieści kryminalne, szczególnie te osadzone w realiach minionych epok, bo jak skrycie przyznaje lubi wszelkie starocie. Prócz historii, w szerokim spektrum zainteresowań obecna jest również teologia, filozofia, poezja i malarstwo. A za największą z nauk uważa fizykę. Lubi także dobrą kuchnię, kawę i stare fotografie.

Jego przygoda z pisarstwem jest żywym potwierdzeniem tezy, że każdy człowiek nosi w sobie co najmniej jedną nienapisaną książkę. A odwagi na jej napisanie nabiera wraz z każdą kolejną przeczytaną pozycją. Aż wreszcie osiąga się czytelniczy Rubikon i dochodzi do momentu z którego już nie ma odwrotu …

Jak mówi, stara się pisać książki jakie sam chciałbym czytać. Historie, które zgodnie z mottem przedwojennego wydawnictwa „Rój” mają „nie nudzić – ucząc, nie kłamać – bawiąc. Uważa, że czytanie ma być przyjemnością, nudnych historii lepiej nie przybliżać czytelnikom; szkoda czasu ich jak i autora. Te ciekawe same się obronią, nawet jeżeli autor nie jest Dostojewskim, Dumasem, Conradem lub Reymontem. Literatura winna być przerywnikiem monotonii życia, które je ubarwia. Nawet poważne i wzniosłe treści można przekazać w sposób ciekawy i pozbawiony nadmiernego patosu. Powieści Józefa Mackiewicza, są dla niego niedoścignionym wzorem, są ucieleśnieniem tych myśli i pragnień o dobrej literaturze.

Jednakże mimo uwielbienia dla literatury pięknej za prawdziwych mistrzów pióra uważa Poetów.

W wydawnictwie „von Borowiecky” ukazały się jego powieści z cyklu „Oblicza prowokacji” „Syk węża” i „Głowa na tacy”, „Na powrozie” oraz zbiór opowiadań „Wsłuchany w Miasto”.

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 33 146 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram