11 maja 2021

Przymusowe szczepienia dla osób po 65. roku życia? Prof. Simon: będę za tym optował

(prof. Krzysztof Simon / YouTube/Telewizja Echo24)

Przymusowe szczepienia są dla dzieci. Przymusowe szczepienia ma każdy Polak, jak jedzie do Gambii, Zambii, Senegalu. Będę optował, że jednak ludzi po 65. roku życia trzeba przymusowo zaszczepić przeciw COVID – powiedział w poniedziałek na antenie TVN24 prof. Krzysztof Simon.

Profesor Krzysztof Simon powiedział w „Faktach po Faktach”, że każdy ruch ma swoje plusy i minusy. – Rozszerzaliśmy zakres szczepionek jako Rada Medyczna doradzając ministrowi zdrowia, premierowi, dlatego że tych szczepionek nie było i także dlatego, że dla jednej szczepionki Astra Zeneca, przy dłuższym jej rozdziale, odpowiedź immunologiczna na ryzyko rozwoju choroby była nieco większa o kilkanaście procent w stosunku do krótszego szczepienia – wyjaśnił.

Simon mówił, że dłuższy czas między dawkami powodował, że ludzie zaszczepieni nawet jedną dawką też chorowali. – Takich przypadków mamy bardzo wiele – dodał.

Powiedział również, że problemem jest to, że mamy starszych ludzi z wielochorobowością, którzy umierają mimo że przyjęli dwie dawki szczepionki. Dodał, że jest kwestia, czy szczepienia powinny być przymusowe dla ludzi starszych. 

Przecież przymusowe szczepienia są dla dzieci. Przymusowe szczepienia ma każdy Polak, jak jedzie do Gambii, Zambii, Senegalu – zauważył. Simon powiedział, iż „będzie optował, że jednak ludzi po 65. roku życia trzeba przymusowo zaszczepić”.

Nie chcą, to niech umierają na własne żądanie. Trudno się mówi, ale tragedia nas znowu dotknie. Będziemy mieli jesień średniowiecza z kolei – dodał.

 

Źródło: TVN24, tvn24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(91)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy