25 marca 2015

Publicysta „Polityki”: kult UPA jest Ukrainie potrzebny

(Fot. Piotr Guzik/FORUM)

Adam Szostkiewicz wypowiedział się o organizacji wykładu ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publicysta „Polityki” podkreślił, że „czy nam się to w Polsce podoba, czy nie – kult UPA jest Ukrainie potrzebny jako jeden z elementów budowania posowieckiej tożsamości narodowej”.


Szostkiewicz sprzeciwił się organizacji wykładu ambasadora Rosji na Uniwersytecie Jagiellońskim na temat sytuacji na Ukrainie. „Moja alma mater zaprasza ambasadora Rosji do wygłoszenia wykładu. Przepraszam, ale nie w moim imieniu. Póki trwa agresja Rosji przeciw niepodległej Ukrainie, a Krym jest okupowany, uniwersytety w Europie nie powinny być trybuną propagandy kremlowskiej” – napisał na swoim blogu dziennikarz „Polityki”.

 

Jego zdaniem „czy nam się to w Polsce podoba, czy nie – kult UPA jest Ukrainie potrzebny jako jeden z elementów budowania posowieckiej tożsamości narodowej”.

 

 

Źródło: kresy.pl

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie