13 stycznia 2016

Publicystyka Hitlera niezwykle popularna w Niemczech. Cały nakład „Mein Kampf” wyprzedany

(By Anton Huttenlocher [Public domain], via Wikimedia Commons)

Niepokojące informacje docierają do nas z Niemiec. Nie chodzi tutaj jednak wyłącznie o zachowanie imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Zadziwiający sukces osiągnęło nowe wydanie „Mein Kampf” – politycznego manifestu Adolfa Hitlera. Chociaż tekst opatrzony został ogromną liczbą naukowych komentarzy, można mieć obawy, czy ktoś nie potraktuje słów nazistowskiego dyktatora jako… poradnika.

 

Dotychczas powojenne Niemcy zakazywały publikowania pisarskiego „dzieła” życia Adolfa Hitlera. Prawa autorskie do tekstu pozostawały w gestii rządu landu Bawaria. Sytuacja zmieniła się jednak 1 stycznia 2016 roku.

 

Naukowa edycja „Mojej Walki” Hitlera to 2000 stron opatrzonych aż 3,5 tysiącem komentarzy naukowych. Książka pojawiła się w niemieckich księgarniach w piątek, 8 stycznia. Chociaż wydrukowano 4 tysiące egzemplarzy, to już brakuje ich w sklepach. Cały nakład został wyprzedany, a pojedyncze egzemplarze można zakupić w Internecie za znacznie wyższą cenę.

 

Wedle doniesień wprost.pl zainteresowanie tekstem Adolfa Hitlera jest tak duże, że w przedsprzedaży złożono aż 15 tysięcy zamówień!

 

Źródło: wprost.pl

MWł

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie