„Prawo do życia, w tym prawo do życia dzieci nienarodzonych jest prawem fundamentalnym” – potwierdzili radni Wołomina, wskazując że ich powiatowy szpital powinien zawsze kierować się tą właśnie regułą. W czwartek Rada Powiatu Wołomińskiego przyjęła dwie uchwały: w sprawie obrony życia dzieci nienarodzonych oraz w sprawie bezwzględnej zasady ochrony życia ludzkiego.
W pierwszej uchwale radni wyrazili uznanie dla lekarzy, którzy stają w obronie życia dzieci nienarodzonych oraz korzystają z prawa do powstrzymania się od wykonywania świadczeń medycznych niezgodnych z ich sumieniem, pokazując wielką rolę dr Wandy Półtawskiej, inicjatorki podpisywania przez lekarzy „Deklaracji wiary”, oraz dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie, prof. dr. hab. n. med. Bogdana Chazana.
Wesprzyj nas już teraz!
W uzasadnieniu uchwały radni z podwarszawskiego powiatu napisali m.in.:
„Rada Powiatu Wołomińskiego z uznaniem przyjmuje wszelkie inicjatywy, które mają na celu ochronę życia, w szczególności ochronę życia dzieci. Rada Powiatu Wołomińskiego uznaje za niegodne i nieludzkie zmuszanie lekarzy do przeprowadzania zabiegu aborcji wbrew ich woli i sumieniu bądź do wskazywania przez nich innych lekarzy, którzy taki zabieg mają wykonać. Takie działanie to nic innego jak łamanie sumień”.
W drugiej uchwale radni dokonali zmiany statutu Szpitala Powiatowego w Wołominie, dodając do dokumentu zdanie: „Szpital Powiatowy w swojej działalności kieruje się bezwzględnie zasadą ochrony życia ludzkiego”.
„Rada Powiatu Wołomińskiego stoi na stanowisku, że prawo do życia, w tym prawo do życia dzieci nienarodzonych, jest prawem fundamentalnym. Zgodnie z art. 38 Konstytucji RP, Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Biorąc powyższe pod uwagę, Szpital Powiatowy w Wołominie – Samodzielny Zespół Publiczny Zakładów Opieki Zdrowotnej, dla którego Powiat Wołomiński jest organem prowadzącym, powinien w swojej działalności kierować się bezwzględnie zasadą ochrony życia ludzkiego” – czytamy w uzasadnieniu uchwały”.
Źródło: wiara.pl
pam