Włoscy obrońcy życia oburzyli się, że Papież po raz kolejny przyjął na audiencji prywatnej byłą minister spraw zagranicznych Włoch Emmę Bonino. Spotkanie odbyło się we wtorek i jak zastrzegł Greg Burke, rzecznik Stolicy Apostolskiej, rozmawiano „głównie na tematy związane z napływem imigrantów, ich przyjmowaniem i integracją”. Bonino znana jest ze swojej działalności proaborcyjnej.
Wizyta zszokowała proliferów. Przypominają, że była liderka Partii Radykalnej dokonała nielegalnej aborcji w wieku 27 lat. Pracowała w Centrum Informacji o Sterylizacji i Aborcji, które uśmierciło ponad 10 tys. dzieci. Sama Bonino dokonywała nielegalnych zabiegów przy użyciu domowych urządzeń obsługiwanych przez pompkę rowerową. Starała się na początku lat 70 o legalizację rozwodów, aborcji, a później także homozwiązków. W latach 1995-99 była europejskim komisarzem ds. służby zdrowia.
Wesprzyj nas już teraz!
W lutym Franciszek w wywiadzie dla gazety „Corriere della Sera” pochwalił radykalną działaczkę. Porównał ją do ojców integracji europejskiej, takich jak: Konrad Adenauer i Robert Schuman. Papież powiedział, że daje ona Włochom najlepsze porady dotyczące Afryki. Franciszek przyznał, że chociaż „myśli inaczej niż my, to jednak musimy patrzeć na to, co robi”.
W 2013 roku Bonino została powołana na stanowisko ministra spraw zagranicznych. Obrońcy życia podnieśli alarm argumentując, że jej nominacja przyniesie wiele zła nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej. Luca Volonte, włoski polityk i lider fundacji pro-life Novae Terrae mówił, że papież chyba „nie został poinformowany o tym, jak bardzo dużo zła wyrządziła pani Bonino we Włoszech i na poziomie międzynarodowym w celu promowania aborcji oraz eutanazji”.
W kwietniu 2014 roku, radykalna działaczka proaborcyjna apelowała do Franciszka, by pomógł zakończyć głodówkę lidera Partii Radykalnej Marco Pannella. Papież obiecał wówczas dołączyć do Pannella w jego dążeniu do poprawienia warunków we włoskich więzieniach. W maju 2015 roku „Vaticcan Insider” poinformował, że Franciszek osobiście zaprosił Bonino na spotkanie w Auli Pawła VI.
Była minister zaangażowała się ostatnio w działalność na rzecz więźniów. W niedzielę brała udział w Marszu Sprawiedliwości i Pokoju, organizowanym przez radykałów, propagujących ideę amnestii dla więźniów, ale z drugiej strony domagających się swobodnego dostępu do aborcji, sterylizacji, legalizacji wszelkich relacji seksualnych, „homomałżeństw” itp. Do udziału w pochodzie radykałów zapraszał – po raz pierwszy w dziejach – episkopat Włoch. Biskupi nigdy nie wyrazili oficjalnego wsparcia chociażby dla Marszów dla Życia.
Źródło: lifesitenews.com
AS