31 maja 2021

Rekomendacja szczepienia dzieci przyjęta przez Radę Medyczną. Prof. Horban: muszą ruszyć jak najszybciej

(Warszawa 03.02.2021. Konferencja prasowa nt. szczepionki AstraZeneka. N/z doradca premiera ds. szczepien prof. Andrzej Horban.,Image: 588431976, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Andrzej Hulimka / Forum)

Jeśli rodzice dbają o swoje dzieci, ale też o zdrowie babć i dziadków, to powinni dzieci zaszczepić – sugeruje prof. Andrzej Horban, członek Rady Medycznej przy Premierze. Na poniedziałkowym posiedzeniu przyjęto rekomendację szczepienia dzieci przeciw COVID-19 w wieku 12 – 15 lat.

Prof. Horban przekonuje do jak najszybszego szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Jego zdaniem uruchomienie procesu jest możliwe jeszcze przed zakończeniem obecnego roku szkolnego. „Myślę, że to jest realne” – podkreślił. „Druga rzecz, to jeśli rodzice dbają o swoje dzieci, ale też o zdrowie babć i dziadków, to powinni dzieci zaszczepić” – dodał prof. Horban.

Jego zdaniem, rozsądnym rozwiązaniem byłoby przeprowadzanie szczepień również w wakacje. „Dobrze by było i pięknie, gdyby w każdej szkole była chociaż pielęgniarka i punkt szczepień” – powiedział.

W piątek Europejska Agencja Leków (EMA) zdecydowała o zatwierdzeniu szczepionki firm BioNTech i Pfizer przeciw Covid-19 dla grupy wiekowej 12-15 lat. Obecnie trwają badania kliniczne szczepionek na dzieciach w wieku 6 miesięcy – 12 lat.

Źródło: rmf24.pl / dorzeczy.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(67)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez