Program chroniący nielegalnych imigrantów przed deportacją stał się kroplą, która przechyliła szalę goryczy. Władze 16 amerykańskich stanów, w których większość stanowią republikanie, zdecydowały się pozwać do sądu administrację federalną Joe Bidena i Kamali Harris.
„Pozew wystosowały: Teksas, Idaho, Alabama, Arkansas, Floryda, Georgia, Iowa, Kansas, Luizjana, Missouri, Dakota Północna, Ohio, Karolina Południowa, Dakota Południowa, Tennessee i Wyoming. Republikanie alarmują, że w praktyce administracja Joe Bidena i Kamali Harris uruchomiła nową amnestię dla nielegalnych migrantów, której Kongres USA nigdy nie zatwierdził”, czytamy na łamach portalu DoRzeczy.pl.
Wesprzyj nas już teraz!
– Administracja Biden-Harris aktywnie pracuje nad przekształceniem USA w kraj bez granic – cytuje serwis popularnego tygodnika wypowiedź prokuratora generalnego Teksasu Kena Paxtona. To fragment uzasadnienia pozwu przeciwko władzom federalnym.
Powodem inicjatywy stał się program zwolnień warunkowych, zapewniający ochronę przed deportacją nielegalnym imigrantom będącym w związkach małżeńskich z obywatelami Stanów Zjednoczonych. Mechanizm został ogłoszony w czerwcu przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS).
„Stany wskazują, że dochodzi do złamania prawa federalnego, które zabrania nielegalnym imigrantom uzyskiwania świadczeń imigracyjnych, w tym stałego statusu, bez wcześniejszego opuszczenia kraju i ponownego przyjęcia. Stany te argumentują Departament Bezpieczeństwa Krajowego chce umożliwić ponad 1,3 miliona ludzi przebywających w USA nielegalnie, nabycie zielonej karty, a następnie obywatelstwa. Stanowi to obejście procedur ustanowionych przez Kongres” – podaje DoRzeczy.pl.
– Ta amnestia wykonawcza daje ponad milionowi nielegalnych imigrantów status prawny, zezwolenia na pracę i ścieżkę do głosowania w obywatelstwie. Jest to bezczelnie bezprawne, śmiertelny akcelerator zgubnej inwazji na granicę i wykorzystamy wszelkie legalne narzędzia, aby to powstrzymać – skomentował Stephen Miller, prezes organizacji America First Legal.
Źródła: DoRzeczy.pl/Fox News
RoM