9 grudnia 2013

Resort pracy sfinansuje kampanię na rzecz równości płci

(Minister Kosiniak-Kamysz fot. FOTORZEPA/FORUM)

Blisko 64 tys. z budżetu państwa i 254 tys. 760 euro z unijnego budżetu – to koszt programu równościowego, która ma być realizowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki społecznej.

 

Celem programu jest zwiększenie udziału kobiet w zarządach dużych firm. Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, udział kobiet w zarządach największych firm w Polsce wynosi 11,8 proc. (średnia w Unii Europejskiej to 13,8 proc.). Nie podoba się to Komisji Europejskiej, która wolałaby, aby w zarządach zasiadło 40 proc. kobiet.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Stąd też wprowadzana w Polsce promocja równości płci. Projekt dokładnie nosi nazwę: „Równość kobiet i mężczyzn w procesach podejmowania decyzji ekonomicznych – narzędziem zmiany społecznej”. Jest on w sporej mierze finansowany w ramach Programu Wspólnotowego PROGRESS.

 

Jak będzie wyglądała realizacja projektu? Urzędnicy resortu pracy w 10 firmach będą prowadzili specjalne seminaria równościowe, realizowana ma być kampania promocyjna w radiu i Internecie (na powstać specjalna strona internetowa), powstanie też specjalny podręcznik na temat upowszechniania równości kobiet i mężczyzn w procesach podejmowania decyzji ekonomicznych.

 

„Działania zaproponowane w projekcie przyczyniają się do wzmocnienia już podejmowanych działań rządu polskiego oraz inicjatyw otoczenia biznesu, rynku pracy mających na celu aktywne włączenie kobiet w proces podejmowania decyzji w przedsiębiorstwach” – informuje ministerstwo.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram