Tęczowa „flaga dumy” ulega nieustannej ewolucji. Tak jak nie wystarczy już skrót LGBT, tak i symboli na fladze eksponowanej na homoseksualnych marszach wydaje się być za mało. Dodano do niej tym razem symbol nieskończoności, by uwzględnić osoby autystyczne.
Autorem zmiany jest Valentino Vecchietti, przedstawiany jako „działaczka praw interseksualnych”. Już uprzednio dodał on do tęczowego baneru żółtą jodełkę oraz fioletowe kółko na oznaczenie „osób międzypłciowych”.
Wesprzyj nas już teraz!
Wcześniej Vecchietti, który każe zwracać się do siebie z użyciem zaimków osobowych „she/they” (w języku polskim: ona/one lub oni), twierdzi, że jego flaga jest już „dla każdego”. Widocznie zmienił jednak zdanie, bo postanowił dołączyć tęczowy symbol nieskończoności, by „uznać rozległe i różnorodne doświadczenia tych z neuroróżnorodnością, którzy pragną się poczuć w widzialny sposób włączeni w naszą flagę Dumy”.
Autor dodatku do tęczowej „inkluzywnej flagi dumy” wyraził nadzieję, że „przyniesie ona radość” celebrującym tzw. Miesiąc Dumy, gdyż „tęczowy symbol nieskończoności dotyka każdej barwy i każdej części naszej flagi Dumy”.
Co ciekawe, nie wszyscy homoseksualiści są zadowoleni z tych kolejnych zmian. Na przykład komik Andrew Doyle nazwał nowy pomysł „nonsensem”.
Laurence Fox, aktor, muzyk i lider partii Reclaim – niedawno spalił on jedną z poprzednich wersji tęczowej flagi – zażartował, że ktoś powinien powiedzieć merowi Londynu Sadiqowi Khanowi, iż „obecnie istnieje jeszcze bardziej inkluzywna flaga”.
Fox nawiązał do tęczowych dekoracji w stolicy Wielkiej Brytanii. Stwierdził z przekąsem, iż należy je zastąpić nową wersją, by „okazać solidarność ze wspólnotą przewróconej ósemki”, która jest „bardzo marginalizowana”.
W sieci pojawiło się też nagranie, na którym widać, jak pracownicy zatrudnieni przez administrację Londynu ściągają i zrzucają na ziemię flagę Wielkiej Brytanii, by powiesić w jej miejsce tęczowy baner. Ktoś spośród obserwujących to zdarzenie zawołał, że ściągają niewłaściwą flagę, na co robotnik odpowiedział: „Myślisz, że tego nie wiem?”.
Źródło: breitbart.com
jjf