9 marca 2023

Robert Winnicki punktuje rząd. Wydano aż 136 tys. zezwoleń na pracę dla imigrantów z krajów islamskich

(fot. rawpixel.com)

Prawo i Sprawiedliwość podczas wielkiego kryzysu migracyjnego głosiło hasła zdecydowanie krytyczne wobec przyjmowania dużych grup ludności islamskiej w krajach europejskich. W praktyce jednak polityka rządu Zjednoczonej Prawicy jest inna. Jak podał poseł Robert Winnicki, tylko w 2022 roku wydano ok. 136 tys. pozwoleń na pracę dla imigrantów z krajów muzułmańskich. 

Migracja, która wiąże się z aktualną polityką rządową, jest oczywiście «kontrolowana»: inaczej niż w czasie wielkiego kryzysu migracyjnego z lat 2014-2016 nie mamy do czynienia z napływem niekontrolowanych mas migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki. Polskie władze wydają pozwolenia na pracę, stąd co do zasady mówimy o grupie ludzi przyjeżdżających nad Wisłę w celach wyłącznie zarobkowych. 

Mimo wszystko skala tego zjawiska budzi zdziwienie. Według danych rządowych, na które powołał się poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy/Konfederacja), w 2022 roku rząd wydał około 136 tys. pozwoleń na pracę dla ludzi z krajów islamskich. Dla porównania, z innych źródeł wynika, że choćby dla migrantów z krajów latynoskich wydano tylko ok. 8 tys. pozwoleń na pracę.

Wesprzyj nas już teraz!

Jak wskazał poseł Winnicki, mamy przy tym do czynienia z zaskakującą polityką policji: w 2022 roku zatrzymano z powodu przestępstw 11 tys. cudzoziemców, ale policja nie podała, jakiej byli narodowości. Wydaje się jednak, że łączenie tej grupy z migrantami zarobkowymi z krajów islamskich może być mylnym domniemaniem. Rok 2022 stanowił okres szerokiego i w sumie mało kontrolowanego napływu migrantów z Ukrainy (lub z innych kierunków, poprzez Ukrainę). 

Oba zjawiska w połączeniu wskazują jednak, że polska polityka migracyjna zdaje się rzeczywiście wymykać jakimkolwiek pryncypiom narodowym czy nawet zdrowemu rozsądkowi. W konsekwencji możemy spodziewać się autentycznych trudności społecznych, czego początki zresztą w dużych miastach już widać. 

Rodzi się pytanie, czy tematyka migracyjna stanie się elementem kampanii wyborczej w roku 2023. Fakty wskazują na to, że stać się rzeczywiście powinna.

Źródła: facebook, gov.pl, PCh24.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram