24 marca 2022

Roberto De Mattei: Poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Chwila, w której rozdziera się zasłona historii

(Fot. PCh24.pl)

Poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej to wydarzenie, w którym zasłona historii zdaje się rozdzierać, a Bóg oświetla światowe wydarzenia. Franciszek zamierza przeprowadzić akt, którego nie dokonał nigdy żaden z jego poprzedników – pisze profesor Roberto de Mattei.

 

Wiadomość jest oficjalna i ma ogromne znaczenie. 25 marca 2022 roku papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Co więcej, jak potwierdził dyrektor Służby Prasowej Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, papież „zaprosił biskupów i księży z całego świata, aby dołączyli do niego w modlitwie o pokój oraz w konsekracji i powierzeniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi”. 22 marca Stolica Apostolska opublikowała tekst konsekracji.

Wesprzyj nas już teraz!

13 lipca 1917 roku w Fatimie Matka Boża ogłosiła, ze Bóg zamierza „ukarać świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego”. By uniknąć tych nieszczęść, Matka Boża poprosiła o poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża w jedności ze wszystkimi biskupami świata, o propagowanie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, co zasadza się na spowiedzi, Komunii świętej, piętnastominutowej medytacji i modlitwie na różańcu świętym w pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca. „Jeżeli ludzie me życzenia spełnią”, powiedziała Matka Boża, „Rosja nawróci się i zapanuje pokój; jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce”.

Po objawieniach w Fatimie w 1917 roku doszło do różnych aktów poświęcenia i powierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, wszystkie jednak były częściowe i niekompletne, choć niepozbawione efektów. W 1931 roku nasz Pan ubolewał siostrze Łucji nad niepowodzeniem poświęcenia Rosji: „Postanowili nie spełniać mojej prośby. Tak jak król Francji, będą tego żałować i wówczas to zrobią, ale będzie już za późno. Rosja rozprzestrzeni swoje błędy na świat, powodując wojny i prześladowania Kościoła, a Ojciec Święty wiele wycierpi”.

Pius XII w swoim orędziu radiowym do Portugalii z 31 października 1942 roku poświęcił Kościół i rasę ludzką Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten sam papież poświęcił wszystkie ludy Rosji Matce Bożej 7 lipca 1952 roku w liście apostolskim Sacro Vergente Anno. Rosja została wprost wymieniona, nie było jednak uroczystej jedności z katolickimi biskupami z całego świata. II Sobór Watykański mógł stanowić olbrzymią okazję do wypełnienia żądania Matki Bożej. W 1965 roku 514 arcybiskupów i biskupów z 78 krajów podpisało petycję, prosząc, by papież w jedności z Ojcami Soborowymi poświęcił cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi, a szczególnie Rosję i inne kraje zdominowane przez komunizm. Paweł VI jednak nie przyjął tej prośby.

Jan Paweł II po tym, jak został raniony w ataku z 13 maja 1981 roku, powiązał swoje uzdrowienie z cudownym wstawiennictwem Matki Bożej z Fatimy i 13 maja 1982 roku udał się na pielgrzymkę do jej sanktuarium, gdzie powierzył i poświęcił Matce Bożej „tych ludzi i narody, które tego zawierzenia i poświęcenia szczególnie potrzebują”.

Powtórzył podobne poświęcenie 25 marca 1984 roku na Placu Bazyliki św. Piotra, w obecności figury Dziewicy przysłanej specjalne z Portugalii. Papież napisał do biskupów z całego świata prosząc ich o dołączenie, ale nie wszyscy otrzymali zaproszenie, a jedynie niewielu je przyjęło. Rosja nie została przy tej okazji wprost wymieniona, uczyniono jedynie odniesienie „do narodów, których poświęcenia i zawierzenia od nas oczekujesz”.

Trzeci akt zawierzenia Kościoła i ludzkości Maryi Dziewicy został wygłoszony 8 października 2000 roku przed figurą Matki Bożej z Fatimy przez Jan Pawła II razem z ponad 1500 biskupami reprezentującymi światowy episkopat.

12 maja 2010 roku Benedykt XVI, klęcząc przed wizerunkiem Matki Bożej w kaplicy Objawień Fatimskich, wypowiedział modlitwę zawierzenia [Maryi], prosząc o wyzwolenie „od wszelkiego niebezpieczeństwa, które nam zagraża”. Upublicznił Trzeci Sekret Fatimski (którego tekst jednakże wielu uznało za niekompletny).

13 października 2013 roku papież Franciszek wygłosił słowa zawierzenia Matce Bożej na progu [Bazyliki] św. Piotra. Zabrakło jednakże poświęcenia Rosji, na które wielu czekało.

13 maja 2017 roku papież Franciszek udał się do Fatimy na kanonizację dwojga małych pastuszków, Franciszka i Hiacynty, którzy w wieku 9 i 11 lat razem ze swoją kuzynką Łucją dos Santos zobaczyli i usłyszeli słowa Matki Bożej w 1917 roku. Proces beatyfikacyjny Łucji, która zmarła w 2005 roku, jest w drodze. Jednak także przy tej okazji papież zignorował żądania Matki Bożej.

Dziś dramatycznej przemianie uległa sytuacja międzynarodowa i papież Franciszek zdecydował się przeprowadzić to, czego nie uczynił nigdy żaden z jego poprzedników. W istocie pomiędzy 1917 a 2022 rokiem dziewięciu papieży wiedziało o Fatimie i od Benedykta XV wszyscy zgadzali się na [fatimską] pobożność. Sześciu z nich odwiedziło sanktuarium jako papieże lub jako kardynałowie. Niektórzy z nich, jak Pius XII oraz Jan Paweł II, mieli wielkie nabożeństwo dla objawień z 1917 roku. Żaden z nich jednak nie wypełnił gorących próśb Matki Bożej. Akt, który papież Franciszek przeprowadzi 25 marca, zdaje się odpowiadać tym prośbom i będą towarzyszyć mu biskupi, księża i świeccy, co nigdy wcześniej się nie wydarzyło. Waga tego wydarzenia nie jest natury geopolitycznej, ale metafizycznej i ponadnaturalnej. Chwila wydaje się być jedną z tych, w których zdaje się rozdzierać zasłona historii, a Bóg oświetla światowe wydarzenia, sięgając dalej niż zamysły przywódców.

Stanie się to w czasie, w którym rosyjskie bomby mogą rozprzestrzenić się z Kijowa na świat.

Roberto de Mattei

Tekst ukazał się pierwotnie 23 marca 2022 roku na stronie inicjatywy Voice of The Family 

Źródło: voiceofthefamily.com

Tłumaczenie: PCh24.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij