31 października 2016

Rosja: rodzice protestują przeciwko Halloween. „Najbardziej beznadziejny produkt zachodniej kultury”

(MAXPPP / FORUM)

Przedstawiciele rodziców rosyjskich dzieci i aktywiści prawosławnych organizacji pozarządowych  zwrócili się do minister oświaty, by zakazała obchodzenia święta Halloween. Do osób ostro krytykujących Halloween dołączyła też część moskiewskich organizacji młodzieżowych.

 

W petycji do minister oświaty, Olgi Wasiliewej napisali m.in. „Domagamy się zakazu obchodzenia tego obcego rosyjskim wartościom święta we wszystkich państwowych placówkach naukowo-dydaktycznych na terenie całego kraju”. W petycji podkreślono też, że „każde szkolne święto powinno swoim charakterem uwypuklać dobro, a nie zepsucie, strach i zło”.

 

Protestujący zwracają uwagę, że świętowanie Halloween na wzór amerykański działa negatywnie na psychikę dzieci. Autorzy petycji są oburzeni, że w tym roku święto Halloween znalazło się w szkolnym programie oficjalnie obchodzonych wydarzeń kulturalnych. – Nie rozumiemy, kto mógł wpaść na pomysł wpisania tego beznadziejnego produktu zachodniej kultury masowej do naszego kalendarza  – powiedział nie kryjąc oburzenia jeden z prawosławnych aktywistów.

 

Jak na razie nie ma żadnej oficjalnej odpowiedzi ze strony ministerstwa.

 

Obchodzony 31 października Halloween cieszy się w Rosji coraz większą popularnością. Z roku na rok przybywa stron internetowych poświęconych temu amerykańskiemu świętu. Jak informuje Lewada Centr, czterech na pięciu dorosłych Rosjan słyszało o święcie i jest w stanie coś o nim powiedzieć.

 

 

ChS

Źródło www.sedmitza.ru

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie