15 stycznia 2020

Rosja: rząd Dmitrija Miedwiediewa podał się do dymisji. Jest kandydat na premiera

(duma.gov.ru [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)])

Rosyjski rząd podał się do dymisji – wynika ze słów cytowanego przez agencję TASS Dmitrija Miedwiediewa. Kandydatem prezydenta Putina na premiera jest 54-letni Michaił Miszustin, od dziesięciu lat szef Federalnej Służby Podatkowej.

 

Były prezydent, a potem szef rządu Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew powiedział, że poddanie się całego rządu do dymisji było konieczne. Chodzi o zapowiedziane przez Władimira Putina zmiany w konstytucji kraju.

 

Uwagę na to zwrócił Dmitrij Miedwiediew, który stwierdził, że dymisja rządu stanowi konsekwencję zapowiedzi dokonanych przez prezydenta. W kontekście planowanych zmian w konstytucji Federacji Rosyjskiej premier uznał za rzecz oczywistą umożliwienie prezydentowi podjęcie koniecznych decyzji. Dlatego też rząd w obecnym składzie zrezygnował – wynika z doniesień RIA Novosti.

 

Z mojej strony chciałbym podziękować za wszystko, czego dokonano na tym etapie naszej pracy, chciałbym wyrazić zadowolenie z osiągniętych rezultatów – powiedział Władimir Putin na spotkaniu z ministrami dodając, że wprawdzie „nie uczyniono wszystkiego”, jednak zastrzegł, że to normalne.

 

Władimir Putin polecił ministrom wykonywanie obowiązków do czasu powołania nowego rządu oraz zapowiedział utworzenie stanowiska zastępcy szefa Rady Bezpieczeństwa i powierzenie tej funkcji Dmitrijowi Miedwiediewowi.

 

 

Źródło: iz.ru / TASS / RIA Novosti / rt.com / KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe (Facebook)

MWł / mjend

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie