25 sierpnia podczas szczytu G7 w Biarritz (Francja) Rada Doradcza ds. Równości Genderowej przekonywała przywódców największych państw świata, że walka o równość płci to m.in. wprowadzenie aborcji do dziewiątego miesiąca ciąży oraz cenzura internetowych stron pro-life.
Organizacje domagające się przyspieszenia procesu wdrażania w życie społeczno-politycznej idei równości płci, na odbywającym się we Francji szczycie G7 przekonywały, że w tym celu niezbędna jest legalizacja aborcji do dziewiątego miesiąca ciąży. Za „wzór” przedstawiono prawa działające w Kanadzie i Francji. Swoje postulaty zapisano w dokumencie „Rekomendacje dla posuwania naprzód równości genderowej i wzmocnienia pozycji kobiet i dziewcząt”.
Wesprzyj nas już teraz!
W Kanadzie panują jedne z najniebezpieczniejszych dla życia poczętego przepisów. Aborcja dozwolona jest tam do dziewiątego miesiąca ciąży, na dużą skalę występuje też aborcja selektywna (zabijanie tylko dlatego, że poczęła się np. dziewczynka, a nie chłopiec). Dodatkowo, przepisy są bardzo restrykcyjne dla stron internetowych o charakterze pro-life – cenzurowana jest każda zawartość uznana, za „mylące kobiety w sprawie aborcji”. Chodzi najczęściej o uświadamianie kobiet na temat fizycznych i psychicznych konsekwencji aborcji.
Zarówno „zakaz dezinformacji odnośnie do bezpiecznej aborcji” oraz „prawo do wyboru i prawo do dokonania bezpiecznej aborcji” zostało wpisane w postulaty „Rekomendacji”. Jako drugi przykład państwa będącego na czele wprowadzania polityki równościowej pokazano Francję. Tam sytuacja kiedy ktoś próbuje odwieść kobietę od zabicia swojego dziecka, może podpadać pod odpowiedni paragraf.
Wprowadzenie aborcji do dziewiątego miesiąca ciąży i rozszerzenie cenzury na strony organizacji pro-life mają mieć zdaniem Rady, „fundamentalne” znaczenie w kwestii równości płci. Rada Doradcza ds. Równości Genderowej zaleciła również przywódcom krajów G7 walkę z nierównością genderową, w tym usunięcie „dyskryminujących przepisów” zgodnie z zobowiązaniami zawartymi w przyjętej Agendzie 2030 odnoszącej się do wprowadzenia celów zrównoważonego rozwoju.
Źródło: wpolityce.com
PR