7 maja 2018

Równościowa nowomowa w przedszkolu. Dzieci nie mogą już mieć „najlepszych przyjaciół”

(źródło: pixabay.com)

Jedno z przedszkoli w amerykańskim Massachusetts zabroniło dzieciom używania terminu „najlepszy przyjaciel”. W ocenie dyrekcji placówki posługiwanie się takim zwrotem może sprawić, że „niektóre dzieci poczują się wykluczone”.

 

Sprawę nagłośniła Christine Hartwell – matka czteroletniej Julii uczęszczającej do przedszkola Pentuket Workshop Preschool w Georgetown w stanie Massachusetts. W rozmowie z Boston 25 News kobieta opowiedziała o ogromnej traumie, jaką przeżyła jej córka po tym, jak jedna z nauczycielek powiedziała dziewczynce, że nie może mówić do żadnego kolegi ani koleżanki z klasy, że jest jej „najlepszym przyjacielem”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Hartwell interweniowała u dyrekcji przedszkola. Jej protest nie przyniósł jednak żadnego skutku, ponieważ placówka przeprowadziła w tej sprawie badania, z których wynika, że używanie terminu „najlepszy przyjaciel” jest bolesne dla niektórych dzieci i nie służy… integracji.

 

„Użycie terminu najlepszy przyjaciel, nawet jeśli jest używane w sposób kochający, może prowadzić do tego, że inne dzieci czują się wykluczone. (…) Może to ostatecznie doprowadzić do powstania klik i obcych”, napisano w oficjalnej odpowiedzi na protest Hartwell.

 

Jak podaje portal independent.co.uk podobne próby „semantycznych sztuczek” i wprowadzania „cichej cenzury” miały miejsce już w przeszłości. – Popieramy politykę, która mówi, że powinniśmy mieć wielu „dobrych przyjaciół”, a nie jednego „najlepszego przyjaciela” – mówił w roku 2013 Ben Thomas, dyrektor jednej ze szkół podstawowych w Massachusetts. – Te obsesyjne przyjaźnie mogą być bardzo szkodliwe dla tych, którzy chcą z nich wyjść. Poza tym ciągną za sobą psychiczne wykluczenie innych dzieci – dodał.

 

Źródło: independent.co.uk

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 29 587 zł cel: 500 000 zł
6%
wybierz kwotę:
Wspieram