19 sierpnia 2014

Równościowe szaleństwo dotarło na Maltę. Transseksualiści pod specjalną ochroną

(fot. REUTERS / FORUM)

Zgodnie z poprawką do Malta’s Employment and Industrial Relations Act zakazana została dyskryminacja w pracy osób określanych jako „transseksualne”. Zmiana ma na celu dostosowanie prawodawstwa wyspiarskiego kraju do standardów unijnych.


Kontrowersje wzbudza sposób sankcjonowania nowego przepisu. Wystarczy, że pracownik poda argumenty świadczące o tym, że przypadek dyskryminacji był prawdopodobny, by to pracodawca musiał udowadniać swoją niewinność.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Zgodnie z nowym prawem za dyskryminację uznane zostało uznane jakiekolwiek „mniej uprzywilejowane” traktowanie osób, które przechodzą lub zamierzają przechodzić operację zmiany płci. – Poprawka to element działań rządu mających na celu promocję równości – powiedział Salvan Agius z Ministerstwa Dialogu Społecznego, Spraw Konsumentów i Wolności Obywatelskich w rozmowie z Malta Today. Jego zdaniem zmiana ta jest zgodna nie tylko z prawodawstwem unijnym, ale także z konstytucją Malty.

 

Jak zauważa White, nowe prawo jest spełnieniem obietnicy, którą Helena Dalli, minister ds. równości złożyła podczas majowej konferencji transgenderowców na Węgrzech. Odnosząc się do szybkości zmian w maltańskim prawie dotyczącym sfery obyczajowej Dalli powiedziała, że tak błyskawiczne tempo zmian jest konieczne. – Niektórzy mogliby powiedzieć, że idziemy naprzód zbyt szybko. Ja mam jednak odmienną perspektywę. Robimy to co jest słuszne i to, co powinniśmy zrobić dawno temu – dodała.

 

Do niedawna prawodawstwo Malty w kwestiach moralno-obyczajowych było w zasadzie całkowicie zgodne z nauką Kościoła. Do 2011 r. w tym katolickim kraju rozwody nie były legalne. Trzy lata po ich legalizacji, w kwietniu br. parlament zalegalizował związki homoseksualne. To gwałtowne przejmowanie ideologii rewolucji seksualnej pozwoliło Malcie awansować w Rainbow Europe Index prowadzonym przez homoseksualnych aktywistów z ILGA Europe. Malta została uznana za kraj, który najszybciej awansuje w tym niechlubnym zestawieniu. Mimo wszystko aborcja na wyspie pozostaje nielegalna.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 301 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram