31 maja 2019

Rząd Francji odwołał się od wyroku ratującego życie Vincenta Lamberta

(Fot. You Tube)

Rząd w Paryżu uważa, że nie musi stosować się do wyroku stołecznego sądu i czekać na orzeczenie Komitetu Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ w sprawie Vincenta Lamberta. Mężczyzna upośledzony po wypadku, leży w szpitalu w stanie minimalnej świadomości, lecz reaguje na bodźce z zewnątrz. Skazany przez własne państwo na śmierć przez zagłodzenie, korzysta obecnie z pożywienia i płynów dzięki korzystnemu werdyktowi sądu.

 

Liczący sobie dziś 42 lata mężczyzna w 2008 roku uległ wypadkowi na motocyklu i doznał porażenia wszystkich kończyn. Nie jest sztucznie podtrzymywany przy życiu, lecz musi mieć podawane pożywienie i napoje. Od lat szpital w Reims oraz żona pacjenta zabiegają o wstrzymanie dokarmiania Lamberta, czyli w praktyce zagłodzenie go. Przeciwni temu są rodzice, którzy podkreślają, że ich syn słyszy i rozumie to, co się dzieje wokół niego.

 

Wydawało się, że los mężczyzny jest przesądzony po tym jak szpital uzyskał zgodę na zaprzestanie karmienia. Okrutna procedura została rozpoczęta 20 maja. Desperacka interwencja prawników doprowadziła jednak do zablokowania przez sąd w Paryżu egzekucji. Wyrok zobowiązał władze do natychmiastowego przywrócenia odżywiania i poczekania na rozstrzygnięcie Komitetu Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ.

 

Jak poinformował Reuters, rząd złożył odwołanie od werdyktu sądu do Sądu Kasacyjnego.

 

Źródło: rp.pl

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie