1 maja 2021

Rząd szuka porozumienia w sprawie Krajowego Planu Odbudowy u Szymona Hołowni

(źródło: Twitter / Onet Wiadomości)

Szukając poparcia dla Krajowego Planu Odbudowy, PiS skontaktował się z posłami Polski 2050 Szymona Hołowni – potwierdził rzecznik ugrupowania, Michał Kobosko.

Z zaproszeniem dla partii Szymona Hołowni zwrócił się Michał Dworczyk. – Zaproponowaliśmy robocze spotkanie wszystkich sił opozycyjnych, aby wspólnie przedyskutować wszystkie wątpliwości wokół środków z Funduszu Odbudowy – wyjaśnił Kobosko, podkreślając że Krajowy Plan Odbudowy powinien zostać poparty przez wszystkie siły polityczne w Polsce, a także samorządy i NGO.

Jego zdaniem, KPO jest „zbyt poważną sprawą”, aby oddawać ją w ręce takich eurosceptyków jak Zbigniew Ziobro czy Krzysztof Bosak.

We wtorek rząd Prawa i Sprawiedliwości osiągnął porozumienie z politykami Lewicy w sprawie poparcia dla Krajowego Planu Odbudowy. Liderzy ugrupowania, Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty potwierdzili głosowanie za przyjęciem planu w zamian za uwzględnienie ich postulatów w ostatecznym projekcie. Wciąż nie wiadomo, jak w tejs sprawie zagłosują posłowie Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Sejmowa debata nad KPO zaplanowana jest na 4 maja.

Źródło: dorzeczy.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(12)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy