16 grudnia 2023

Rząd Tuska w porozumieniu z organizacjami żydowskimi nasili walkę z „antysemityzmem”

(Fot. gov.pl)

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar rozmawiał w piątek z przedstawicielami organizacji żydowskich. Tematem były m.in. systemowe działania na rzecz „skuteczniejszej walki z przejawami mowy nienawiści i antysemityzmu”.

 

Żadne antykatolickie ekscesy, wystąpienia i prowokacje (włącznie z atakami na kościoły i zakłócaniem Mszy świętej), które w okresie tak zwanej wolnej Polski zdarzają się notorycznie, nie postawiły nigdy na baczność najwyższych urzędników państwa w stopniu chociażby trochę zbliżonym do tego, jak obecnie, w reakcji na sejmowy incydent ze zgaszeniem świecznika chanukowego wpływowej sekty żydowskiej Chabad Lubawicz.

Wesprzyj nas już teraz!

Podczas piątkowego spotkania z reprezentantami środowisk żydowskich minister sprawiedliwości Adam Bodnar wyraził swoje „najwyższe oburzenie” zachowaniem posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Z kolei prokurator krajowy Dariusz Barski stwierdził, że wydarzenie „będzie przedmiotem intensywnych czynności prowadzonych przez prokuraturę, która w odpowiednim momencie – po ustaleniu jakie zarzuty będą postawione p. Braunowi, będzie zwracała się do Sejmu o uchylenie immunitetu”.

To nie jedyne owoce spotkania. Mówiono na nim także „o podjęciu systemowych działań, które pozwolą skuteczniej walczyć z przejawami mowy nienawiści i antysemityzmu” – głosi komunikat ministerstwa. „Wskazywano potrzebę budowania większej świadomości dotyczącej tej problematyki wśród pracowników sądów i prokuratury. W szczególności zwrócono uwagę na powszechną dziś praktykę nie przyznawania organizacjom reprezentującym środowiska żydowskie statusu strony poszkodowanej w postępowaniach dotyczących aktów antysemityzmu” – poinformował resort.

Uczestnicy rozmawiali o powołaniu międzyresortowej rady, która „wypracuje całościowe rozwiązania dotyczące spraw walki z antysemityzmem. Jako kluczowy problem wskazano m.in. konieczność przyjęcia w prawie definicji antysemityzmu opracowanej przez IHRA – Międzynarodowy Sojusz na rzecz Upamiętnienia Holokaustu (International Holocaust Remembrance Alliance)” – czytamy dalej.

„Przedstawiciele organizacji i gmin żydowskich wyrazili także zaniepokojenie z powodu narastającej na świecie fali antysemityzmu” – napisało biuro prasowe MS. „Nadzieje na odwrócenie tego negatywnego trendu wiążą z realizacją Strategii UE w sprawie zwalczania antysemityzmu i wspierania życia żydowskiego (2021-2030)” – podkreśla informacja Polskiej Agencji Prasowej.

pap logo

Źródła: PAP / Ministerstwo Sprawiedliwości, PCh24.pl

RoM

 

Poseł Braun skrytykowany przez… ambasadora USA w Polsce. Mark Brzezinski pisze o antysemityzmie i nienawiści

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 60 462 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram