12 grudnia 2020

Rząd zapowiada: Punkt szczepień w każdej gminie

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował o niektórych szczegółach tak zwanego Narodowego Programu Szczepień. Jak zadeklarował, celem władz jest stworzenie punktu szczepień w każdej gminie.

 

Minister Dworczyk podał na sobotniej konferencji prasowej, że do rządu wpłynęły 2273 zgłoszenia w związku z konsultacjami wokół Narodowego Programu Szczepień. Polityk przyznał, że najwięcej wniosków dotyczyło kwestii bezpieczeństwa i testów klinicznych szczepionki; ponadto wiele było zapytań w sprawie rejestru szczepionek, kodu QR nadawanego osobom zaszczepionym, ale także niepożądanych odczynów poszczepiennych i ewentualnego funduszu dla poszkodowanych.

 

Jak dotąd zgłosiło się 8319 zespołów realizujących szczepienia. Wkrótce rząd zaprezentuje mapę podmiotów, które przeprowadzoną szczepienia. Rząd chce stworzyć punkt szczepień w każdej gminie; przy tym zespołów szczepień najwięcej potrzeba w dużych miastach. Póki co wykorzystywana będzie szczepionka Pfizera; później także szczepionki innych producentów.

 

Źródło: rmf24.pl

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(21)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy