27 czerwca 2022

Rządowa uchwała pomoże zwolennikom LGBT? Jest reakcja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi

(Grafika: pixabay.com)

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi protestuje przeciwko uchwale Rady Ministrów, dotyczącej ustanowienia tzw. Krajowego Programu Działań na Rzecz Równego Traktowania. Podkreśla, że dokument umożliwia środowiskom promującym ideologię LGBT i gender, przeforsowanie groźnych zmian w prawie krajowym i rodzinnym.

 

 

Wesprzyj nas już teraz!

 

Poniżej pełna treść oświadczenia Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi:

Rada Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej przyjęła we wtorek 24 maja 2022 roku uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022-2030.  W opinii Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wdrożenie zapisów dokumentu, w którym pod pretekstem walki z różnego rodzaju formami dyskryminacji przywołuje się przepisy Unii Europejskiej w tym zakresie zagraża wprowadzeniem do polityk i programów krajowych szkodliwych praktyk forsowania niebezpiecznych przepisów, deregulujących obecny stan prawny w Polsce.

Dzieje się to wbrew deklaracjom władz Rzeczypospolitej Polskiej o przywiązaniu do wartości chrześcijańskich i tradycyjnego modelu społeczeństwa, w szczególności małżeństwa i rodziny, które na podstawie art. 18 Konstytucji RP mają mieć zagwarantowaną ochronę i opiekę ze strony Państwa. Bulwersującym zwłaszcza jest fakt, że po raz kolejny (po porażce w kwestii nieingerencji Unii Europejskiej w sprawy sądownictwa) do krajowych polityk publicznych transponowane są rozwiązania, które miały pozostać kompetencją władz krajowych.

Tymczasem zapisy Krajowego Programu Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022-2030 wskazują jednoznacznie, że dokument zaakceptowany przez Radę Ministrów RP ma spełniać oczekiwania Unii Europejskiej. Wskazuje na to chociażby zapis w zadaniu pierwszym rządowego programu, mówiący o rozwiązywaniu problemu „braku kompleksowej i pogłębionej analizy ustawy z dnia 3 grudnia 2010 r. o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania”.

Uważni obserwatorzy działań podejmowanych przez organy i instytucje Unii Europejskiej, w tym Komisji Europejskiej, od dawna alarmują o zawłaszczaniu przez nie nowych obszarów kompetencji kosztem rządów i parlamentów krajowych.

W imię niezdefiniowanych i dowolnie interpretowanych przez polityczny establishment UE „wartości europejskich” stosuje się odmienne praktyki wobec różnych państw członkowskich. Działając bezprawnie, bez posiadania takich delegacji i kompetencji, Unia Europejska ingeruje w wewnętrzne sprawy państw członkowskich, wymuszając działania dyktowane lewicowymi ideologicznymi przesłankami.

Znając te praktyki i ich skutki, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wyraża stanowczy protest wobec przyjmowania krajowych dokumentów pod presją sił politycznych umocowanych poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Oddawanie kolejnych kompetencji instytucjom do tego nieuprawnionym godzi w interes państwa oraz narodu i stanowi realne zagrożenie dla suwerenności naszej Ojczyzny.

Niezrozumiałe są takie poczynania Rządu RP, tworzonego przez Zjednoczoną Prawicę, która deklarowała dbałość o samodzielność polskiej polityki i obronę moralności na gruncie polskiego prawa.

Mamy uzasadnione obawy, że Krajowy Program Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022-2030 zamiast służyć ochronie grup i społeczności dyskryminowanych, będzie skutkował wymuszaniem na Polsce przyjmowania rozwiązań prawnych oraz programów dających preferencje wyznawcom ideologii homoseksualno–genderowej. Postulaty tych głośnych środowisk często sprowadzają się bowiem do stawiania żądań pewnych form uprzywilejowania – tworzenia nowych stanowisk urzędniczych, zajmujących się wyłącznie tymi grupami społecznymi, czy dostępu do środków finansowych i bazy materialnej.

Środowiska promujące ideologię homoseksualno–genderową nie ukrywają też, że ich celem jest przeforsowanie zmian w prawie krajowym, w tym w prawie rodzinnym, do czego będą mogli wykorzystywać wpisaną w Krajowy Program Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022-2030 zależność od przepisów Unii Europejskiej, otwarcie promującej ideologię LGBT+.

Bazując na dotychczasowych doświadczeniach w stosowaniu przez UE ideologicznej presji na Polskę, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wyraża swój sprzeciw w kwestii wykorzystywania wszystkich podmiotów wskazanych jako realizatorzy w Krajowym Programie Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022-2030 do celów ideologicznych. Jak stwierdzono w KPDRRT realizacja Programu „wymaga zaangażowania wielu podmiotów: resorty, podmioty administracji centralnej, organy administracji samorządowej, organizacje pracodawców, organizacje pracowników, organizacje społeczne oraz inne podmioty wskazane w Programie”.

Narzucenie na tak szeroki zakres podmiotów realizacji programu, który z pewnością będzie szczególnie skrupulatnie kontrolowany przez Unię Europejską, jest otwartym wdrażaniem i promocją ideologii homoseksualno–genderowej w każdej sferze życia społecznego i gospodarczego.

Wobec powyższych obaw Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi stanowczo protestuje przeciw uleganiu przez Radę Ministrów RP naciskom instytucji i organów Unii Europejskiej. Jednocześnie apeluje o dochowanie zasady suwerenności, poszanowania polskiej tradycji i obrony wartości chrześcijańskich przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

 

Zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi

Kraków, 26 maja AD 2022

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 60 592 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram